Письменник та психолог - дітям з особливими потребами

Наближається чудове дитяче свято – день святого Миколая. Вже напередодні цього сповненого дивами дня дорослі намагаються не тільки знайти найкращий подарунок для своїх малюків, але й порадувати дітей, котрі живуть та виховуються у спеціалізованих закладах освіти. Люди приносять або передають вихованцям інтернатів чи евакуйованим із зони АТО одяг, солодощі, книги й іграшки. Школярі пишуть листи підтримки своїм одноліткам, проводять благодійні ярмарки...

Не стоять осторонь цих благородних справ і дніпропетровські письменники. Було зібрано та передано волонтерам бібліотечку для дітей, евакуйованих із зони АТО, Книги для поранених бійців, які знаходяться на лікуванні у міському шпиталі, проводяться творчі зустрічі, презентації.

Ось і зараз у навчально-реабілітаційному центрі «Горлиця» відбулася презентація дитячої книги письменниці, журналіста й літературного критика Ольги Рєпіної «Мила Елен із Бріджсвіла», яка вийшла друком цьогоріч в Канаді.На презентації були присутні діти з особливими потребами та вчителі закладу. Організувала зустріч із читачами  адміністрація та бібліотека інтернату.

Ольга Рєпіна розповідала маленьким читачам про важливість читання у сімейному колі, про те, як була написана книга, читала окремі казки.

Діти жваво відгукувались на почуте, тим більше, що пані Ольга, як професійний психолог, влітку залучала їх до участь у технічному оформленні й брошуруванні книги казок «Діткам на дрімки». Адже процес створення не звичайної речі, а справжньої книги, залучення до колективної праці емоційно поєднує, викликає безліч позитивних емоцій.

«Я й не сподівалась, що діти так прекрасно сприймуть мої розповіді й почуті тексти. Як блищали їх оченята, яка радість сяяла на обличчях! Чесно зізнаюся – я не витримала і наприкінець розплакалася, – зізнається письменниця».

Слухаючи розповідь про маленьку Елен та її родину, діти мали змогу намалювати і свою сім′ю та пригостилися солодощами.

Еліна Заржицька