«Ось нове все творю» — благодійна виставка сімейної іконописної майстерні «Небо на землі»

ось-нове-все-творю(Небо-на-земл_) 16 січня у Києві в Центрі української культури та мистецтва відкриється перша в цьому році виставка відомої сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв). Назва «Ось нове все творю»* яскраво характеризує наповнення виставки та її концепцію. (*Об. 21:5)

До експозиції увійшли близько 50 робіт у різноманітних техніках: від традиційної яєчної темпери  до мозаїки та гарячої емалі. Також відвідувачі зможуть побачити розписаний мармур та зразки справжніх  фресок.

Перлиною експозиції миколаївські майстри вважають «Тайну вечерю»  – роботу, що поєднала в собі глибокий зміст цього сюжету, осмислений багатьма поколіннями християн та незвичні для іконопису матеріали – гарячу емаль, кольоровий метал.

Новий рік  в житті людини є своєрідною точкою відліку – спливає у небуття  один період життя і розпочинається інший, повний нових сподівань та надій на краще. Тому не випадково родина іконописців  відкриває виставку на початку нового року.

IMG_6694Скінчився нелегкий 2014 рік, який приніс багато смутку, залишив тяжкі рани на тілах та душах. Кожен з нас сьогодні потребує зцілення. Згадуючи, що слово «зцілення» походить від «цільний», розумієш зміст слова «зцілення» набагато глибше його буденного значення, до якого ми звикли. «Зцілити», означає зробити єдиним, повернути єдність, зібрати воєдино людину, родину, народ. Іконописна майстерня «Небо на землі» пропонує терапію вірою, красою  та любов’ю. Бог – є досконала любов та краса. Долучаючись до сакрального мистецтва глядач має змогу залишитись сам на сам із собою та власним внутрішнім світом, неймовірно прекрасним та чистим, таким, яким створив його Бог.

Куратор виставки Марія Павелко зазначає:

«Спільний біль сьогодні об’єднав всю країну, спонукав людей забути про власне «я». В окопах з гвинтівкою у руках, у волонтерських центрах з пакунками гуманітарної допомоги, у церквах зі щирою гарячою молитвою, всі ми довели, що українці  – ЧУЙНІ, ЛЮБЛЯЧІ, НЕБАЙДУЖІ.»

З допомогою проекту  «Українські герої» миколаївські іконописці підтримають поранених бійців.  Кошти від продажу першої роботи будуть передані на лікування поранених. Також майстри «Небо на землі» передадуть їм у подарунок традиційні різдвяні пряники – Панянки, виготовлені власноруч.

IMG_2015Під час відкриття виставки відбудуться виступи фольклорного гурту «Гуляйгород» та відомого кобзаря Тараса Компаніченка. Завдяки допомозі небайдужих людей відкриття виставки відвідають герої, що проходять лікування в київських госпіталях.

Відкриття виставки відбудеться о 17.30  в Центрі Української Культури та Мистецтва ( вул. Хорива, 19 В). Вхід вільний.

Виставка триватиме до 10 лютого.

Спонсор виставки – «Прайм групп».

За підтримки: 

  • проекту «Українські герої»
  • Центру фольклору та етнографії інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.   

По додаткову інформацію звертайтеся до Марії Павелко: +38 066 155 92 37pavel-ko@inbox.ruwww.pavel-ko.net

    IMG_0962