На Дніпропетровщині стартував фестиваль літературних видань «Рідкісний птах»

На Дніпропетровщині 15 лютого стартував міжнародний фестиваль літературних видань «Рідкісний птах». У його рамках пройдуть конкурси на краще видання та на кращого автора. Заявки на участь та роботи приймаються до 15 травня 2015 року на сайті http://www.rarebird.org.ua/. Голова журі – видатний український письменник, літературознавець, редактор, син легендарного письменника Василя Стуса, а також кандидат філологічних наук, Член Асоціації українських письменників, Голова Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка та Член гуманітарної ради при Президентові України Дмитро Стус.

«Ми задались питанням, чому Дніпропетровщина – це лише фінансова столиця, промислова, чому б нам не забрати частину лаврів й не стати культурною столицею України. І ми вирішили заснувати власний літературний фестиваль. Його мета – повернути читацьку культуру в Україні», — зазначив головний редактор міжнародного альманаху «Форум», переможець попереднього фестивалю Олександр Кутняк.

За його словами, минулого року фестиваль зібрав 120 учасників з усього світу: США, Ізраїль, Молдова, Білорусь, Казахстан, Росія, 16 регіонів України. Цього року організатори сподіваються принаймні на таку ж кількість та географію учасників.

Як розповіла голова Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Людмила Некрасовська, у конкурсі видань мають право взяти участь літературні альманахи, періодичні колективні збірники, річні комплекти (добірки) журналів і газет, що вийшли з друку у 2013, 2014, 2015 роках.

У конкурсі авторів можуть взяти участь автори, чиї твори публікувались в альманахах, журналах, періодичних збірниках та літературних газетах у 2013, 2014, 2015 роках.

Конкурс авторів проводитиметься у двох розділах: поезія і проза, в кожному з яких буде 3 номінації:

– Лірична література (громадянська, філософська, релігійна, любовна, пейзажна)

– Гумор

– Дитяча література

Конкурси проходитимуть у 2 тури. Під час заочного журі матиме час ознайомитися та оцінити роботи. На очному турі конкурсанти матимуть можливість презентувати роботи. Також під час очного туру буде визначатися переможець у номінації «Приз глядацьких симпатій».

У рамках фестивалю також пройдуть 3 круглі столи: редколегій, критиків і молодіжний. Зокрема, під час молодіжного круглого столу літератори до 35 років матимуть змогу презентувати свої твори. Кращий отримає приз – безкоштовний друк творів у видавництві. Заявки на участь у круглих столах також приймаються на сайті http://www.rarebird.org.ua/.

Еліна Заржицька