Музичну збірку “Світло моєї душі” подарував поціновувачам пісенної творчості, виконаних гарними голосами, в оздобі красивої музики та змісту, веб-портал “Жінка-українка”. Погодьтеся, коли заходить мова про сучасні пісні, що їх крутять у радіо- і телепросторі, у більшості випадків це не те, чим можна розрадити душу. І річ не в тім, що на теренах нашої благодатної землі бракує талановитих авторів чи виконавців. Швидше навпаки. Проте, керуючись не зрозумілими для більшості, проте завченими, як “Отче наш”, законами шоу-бізнесу, нам нав’язують “продукт”, що “падає на вуха”, не обтяжений занадто складним словесним змістом, та й виконують його безголосі хлопчики-дівчатка чи особи невизначеної статі.
Авжеж, трапляються приємні винятки з правил! Авжеж, інколи приємно вуху і радісно душі слухати красиву пісню талановитого виконавця, може, навіть українською мовою. Тільки винятки швидко минають, як закінчується трек, а далі… ну, про це я вже написала вище.
Отож, аудіодиск із 20 треками пісень, що їх співають сучасні виконавці, а написали сучасні (за винятком Тараса Шевченка) автори, без перебільшення, можна вважати подією у музичному світі для тих слухачів, хто скучив за справжнім.
“Цей диск — музичний дарунок для всіх, хто живе з Україною в серці, — зазначають його творці Юрій Пероганич і Тетяна Череп-Пероганич. — Співаки, композитори, автори текстів представляють різні регіони нашої країни, пісні за жанром і тематикою також різні. Спільним є те, що всі ці твори з добра та любові”.
Приємно, що до творчої участі в альбомі “Світло моєї душі” запросили трьох подолян. Пісню “Величальна землі”, котру мала за честь написати авторка цього матеріалу в співпраці з хмельницьким музикою-віртуозом Іваном Пустовим, виконав чудовий київський співак Маркіян Свято.
“Дуже приємно тримати в руках матеріальне втілення духовної праці! — зізнається Іван Пустовий. — А пісні, вміщені у цьому диску, — справжнє джерело духовності, криниця нашої української творчості. Саме у такий складний для країни час — дуже потрібне і дуже знакове! Загалом же випускати диски у період стрімкого розвитку сучасних технологій — справжня розкіш. Проте вона варта того! Це, як і книга, котру можна прочитати і через десять і через сто років. Подружжя Пероганичів — молодці, що взялися за таку потрібну справу. Й окрема подяка виконавцю нашої пісні Маркіяну Святу, котрий зумів її відчути й по-особливому донести до слухачів”.
А відомий хмельницький виконавець Віктор Шайда презентував композицію “Не рання любов” Степана Галябарди та Олександра Тищенка.
“З цією піснею я брав участь у конкурсі “Слов’янський базар”, на фестивалі “Море друзів”, та й часто виконую її на концертах, — розповідає Віктор. — Степан Галябарда та Олександр Тищенко написали її для мене 1999 року. Приємно, що ця пісня увійшла до диска. Адже одна справа, коли під час концерту її почує сто-двісті-п’ятсот людей, і зовсім інша — коли пісня вже зафіксована-закарбована і її зможуть почути навіть наступні покоління. Дякую веб-порталу “Жінка-українка” за нагоду подарувати свою пісню, свій голос, свої емоції всім, хто буде слухати цей диск”.
Тож варто побажати, аби якомога більше сучасників почули пісні із аудіодиска “Світло моєї душі”. Чомусь у нас те, що “піпл хаває”, і те, від чого світиться душа, — найчастіше не ідентичні поняття-речі. Ніби маємо у грудях банківську картку чи гаманець замість отієї містично-ефірної субстанції, що визначає справжність людини. Проте смак потрібно приживлювати. Зокрема, й піснями.
Оксана Радушинська
Джерело: http://proskuriv.info