Де ікона Миколи Мокрого? І як вдалося уберегти Софію Київську від зруйнування? І чому німецький офіцер допоміг українцеві Повстенку у роки Другої світової війни? Якої ж ми крові, українці? І від чого постав конфлікт російсько-української війни. Чи не від 1054 року? Чи не через релігійне протистояння? Яке обличчя православ’я? І відколи московський патріархат почав червоточити суспільство? На ці та інші запитання є відповіді у романах Миколи Хомича.
Спочатку у Софії Київській, а потім у рамках «Днів пам’яті Ярослава Мудрого» у Вишгородському історико-культурному заповіднику відбулися презентації дилогії Миколи Хомича «Територія брехні» (видавництво «Юніверс») і «Загадка гробниці» («Самміт-Книга») ‑ літературно-художній редактор Володимир Даниленко, художник-дизайнер обкладинки Катерина Міщук.
У своїх книгах Микола Хомич охудожнив жорстку історію України. Його герої від часів Київської Русі й упродовж передвоєнного періоду, Другої світової війни, доби правління Хрущова і до сьогодення шукають свої корені.
‑ Українці індивідуалісти. Вони, як бджоли мирно збирають мед, уперто торуючи свій шлях. Але, як і бджоли, коли їх розізлити, ‑ боляче жалять. Перший Майдан постав на Козиному болоті і понині місце Майдану в українців незмінне, ‑ сказав автор «Території брехні» і «Загадки гробниці».
У написанні книжок автор використовує свій фаховий досвід лікаря і мандрівника. Разом з тим, Микола Хомич оприлюднює сенсаційні відкриття, опираючись на багаторічні дослідження науковців Софії Київської.
‑ У 2011 році Софія Київська святкувала свій тисячолітній ювілей. Збережені графіті на стінах собору, відкривають тисячолітню княжу зраду, ‑ Микола Хомич підкріплює свою розповідь документальними слайдами на екрані. – А загалом мої романи про кохання у всіх його вимірах, ‑ очі автора зустрілися з присутньою на заході Музою.
Саме дружина Миколи Хомича, у яку він закохався в шкільні роки, не тільки супутниця в мандрах, а перший читач і критик його творів.
‑ Микола все бачить по-іншому. У його очах квіти мають незвичайний колір, комашки перебирають лапками по-особливому, ‑ охарактеризував письменника колега по бізнесу і давній друг Валерій Перерва, з яким вони щойно зійшли з вершини Кіліманджаро, куди підняли прапор України.
Під час презентації генеральний директор заповідника Софія Київська Неля Куковальська повідомила, що днями вона з колегами, зокрема зі своїм заступником В’ячеславом Корнієнком, вирушає до США для обговорення питання повернення у Софію Київську мощів Ярослава Мудрого.
А на мою думку, книжка «Загадка гробниці» потребує екранізації, бо роман гостросюжетний, динамічний, насичений показовими історичними подіями, важливих для ствердження нашої державності.
Довідково: Микола Хомич народився в Новограді-Волинському на Житомирщині. За фахом лікар-педіатр. Від 1993 року має свій бізнес у сфері страхової і приватної медицини. З 1998 року мешкає в Києві.
Перші книги були написані після повернення з мандрівок по Тибету та Гімалаях. Він член Київської організації Національної спілки письменників України і меценат. Коштом Миколи Хомича на подвір’ї Гімназії №1 у Новограді-Волинському встановлено пам’ятник Лесі Українки і закладено «Алею талантів» у рамках Всеукраїнського дитячого конкурсу «У пошуках літературних талантів».
За роман «Загадка гробниці» став лауреатом двох літературних премії: «Воїн світла» пам’яті Михайла Жизневського та Літературні підсумки 2016 року «Глиняний кіт».
Наталя КУЛІШ
Фото автора