Жовківчани вшановували Кобзаря

Сьогодні проводити концерти чи благодійні творчі вечори дехто вважає недоцільним. Проте на кожному творчому заході відбуваються неймовірні речі. Нариклад, раніше менше людей відвідували заходи, а тепер більше, тому що ми виконуємо патріотичні вірші та пісні, співаємо Гімн України усі разом і таким чином допомагаємо один одному не падати духом, не коритися ворогам і не бути байдужими до чужого горя. Щаслива, що у сьогоднішній час можу долучитися бодай чимось до того аби українці знали, що культуним методом ворога теж можна побороти, здолати його похоті, перемогти, використовуючи Боже слово, бодай одного павшого у гріх.

10 березня у Жовківському районному Народному домі відбувся творчий вечір, приурочений 201-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, в якому взяли участь представники влади: перший заступник голови Жовківської РДА Надія Щур та голова районної ради Тадей Швай, громада міста і творчі колективи району.
Розпочинаючи захід, всі учасники виконали Гімн України, відповідно до того, що рівно150 років тому у цей день під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту, 10 березня 1862 року, вперше відбулося його виконання у Перемишлі, автор слів Павло Вербицький.

Від учасників заходу до памятника Тарасу Шевченку корзину з квітами поклала керівник апарату Людмила Бобель та радник голови з питань роботи районної ради Василь Пущинський.

В рамках заходу відбувся концерт, в якому взяли участь творчі колективи та окремі виконаці, зокрема, Народна хорова капела "Розточчя" Жовківського районного Народного дому (кер. Орищак Володимир), дитячий хор Жовківської дитячої школи мистецтв (кер. Купровська Дарія), колектив Народного танцю "Перлинка" Жовківського дитячого центру творчості (кер. Конопка Наталя), уривок з поеми Тарса Шевченка "І мертвим, і живим, і не народженим братам моїм" у виконанні Надії Щур, танцювальне соло "Маленька незалежність" у виконанні Світлани Баженової (кер.Луцишин Олеся), соло "По діброві вітер віє" у виконані Ольги Гель, соло у виконанні Олега Оливко (кер. Мороз Галина).

Змістовну і цікаву доповідь "Життя Кобзаря - уроки для нащадків" прочитала вчитель Жовківської ЗОШ Оксана Скиба.

Також відбулася презентація поеми "Наймичка" у виконанні драматичного колективу районного Народного дому (кер. Парамонова Наталя).

На завершення всі учасники виконали "Заповіт", а ведуча Оксана Войтович закликала присутніх вшановувати память Великого Кобзаря у всіх закладах та установах, а також памятати, що Шевченкові слова - пророчі.

Більше фото: https://www.facebook.com

Галина Фесюк