Дні України на Балтійському морі

11105149_1101510269866461_7152794248443805352_n Український центр молоді і дітей в Латвії вже втретє провів фестиваль «Дні України на Балтійському морі» — Ukrainas dienas Baltijas Jura. Протягом 2 днів в Ризі учасники та гості мали унікальну можливість дізнатись про українське мистецтво, традиції, український народний костюм, навчитись писати писанки та ознайомитись з творчістю відомої української поетеси і культурного діяча Галини Фесюк.

16 квітня в залі Європейського дому відбулась презентація творчості поетеси Галини Фесюк та обговорення культурних традицій на Жовківщині. Також латиші та українська діаспора відвідали виставку українських старовинних вишиванок, які привезли з собою представники скаутської організації «Пласт». Пластуни з України також провели різні майстер класи, серед яких найбільше зацікавив гостей майстер клас з писанкарства. В цей же день в церкві Святої Марії Магдалени відбувся концерт Хору «Ставрос» Братства Андрія Первозванного (місто Львів, Україна).

Вже 17 квітня учасники фестивалю взяли участь у Літургії в Українській Греко-католицькій парафії, (настоятель храму отець Роман Сапожак, УГКЦ), а також відбулась захоплююча екскурсія по старому місту. Ввечері, 17 квітня, відбувся галаконцерт в якому прийняли участь:

  • хор «Ставрог» Братства Андрія Первозванного, керівник Леся Степаняк (місто Львів, Україна);
  • вокально-інструментальний ансамбль «Ойра» (місто Черкаси, Україна);
  • солістка та лауреат Міжнародних фестивалів, представниця Конгресу українців Естонії Яна Бойко;
  • співачка піаністка переможеця Міжнародних конкурсів, магістрантка Лондонської Королівської Академії Катріна Гупало (Латвія);
  • Латисько-український дует Вікторія Притуляк та Лаура Арая (Латвія);
  • культурний діяч Галина Фесюк (Україна),
  • ансамбль «Квіточки» (Латвія).

Концерт відвідала і виступила з привітанням Голова Парламенту Латвії Інара Мурніеце. Пані Мурніеце від імені латвійського народу побажала Україні добробуту та процвітання, а також зазначила, що Україна зберігає міцний дух і витримку, тому вона переживе цей нелегкий для неї період і настануть світлі для країни часи. Інара Мурнієце наголосила, що підтримує українців у їх боротьбі за державну цілісність і Незалежність рідної України. Голова парламенту Латвії визнала символічним, що Міжнародний фестиваль «Дні України на Балтійському морі» відбувся в Будинку Ризького Латвійського товариства, як приклад того, що українці і латиші «міцно тримаються за руки». Пані Інара Мурніеце подякувала за запрошення і вручила чудовий букет квітів великому другу латиського народу, голові Українського центру молоді і дітей в Латвії Ользі Берзі.

В заходах фестивалю прийняла участь Директор Світового Конгресу українців, Голова Конгресу українців Естонії пані Віра Коник.

В рамках фестивалю відбулась зустріч Робочої групи Міністерства Закордонних справ Латвії із в. о. керівника відділу культури і туризму Жовківської РДА Галини Фесюк по підготовці міжнародного проекту, метою якого є підписання договору про співпрацю між Жовківським районом Львівської області (Україна) та Кегумським новадом (Латвія). В ході зустрічі з обох сторін були обговорені умови майбутньої міжнародної культурної співпраці.

11171810_921463791238030_1330199539_oПісля заходів в м.Рига учасники фестивалю вирушили в захоплюючу подорож на круїзному кораблі «Ізабелла» до Стокгольму. В Стокгольмі – оглянули місто і зустрілись з українською діаспорою Швеції. У чудовій українській хаті Союзу українок Швеції відбулась презентація Українського центру молоді і дітей в Латвії та зустріч з українською поетесою Галиною Фесюк. Для всіх учасників зустрічі гурт «Ойра» подарував пісню. В зустрічі прийняла участь Другий секретар посольства України в Швеції Лілія Гончаревич. Організатор зустрічі — Союз українок Швеції пані Зоряна Кікцйо.

Фестиваль "Дні України на Балтійському морі" підтримали Міністерсво культури Латвії, Посольство України в Латвії та Союз українців Латвії. Фестиваль організували молодь українського центру молоді і дітей в Латвії: Артем Закар, Анна Аурора Берга, Александр Чумак, Крістіан Берг, Катріна Гупало, Вікторія Притуляк, Аліна Жезлова, Богдан Рибка, Едгарс Янчукс. Учасники Фестивалю висловлюють слова вдячності громаді Святої Марії Магдалени і настоятелю отцю Андрісу, Усім, усім, хто допоміг провести фестиваль.

Матеріал підготували Артем Закарс (Латвія) та журналіст Ludmila Pilip (Латвія)

1959287_1103068773043944_8266507307578171375_n 11033393_1103198173031004_7368727183486340718_n