Три виміри творчості династії Стельмахів (відео)

Still0528_00004g 24 травня в Будинку письменників відбувся літературно-музично-театральний вечір «Три виміри творчості династії Стельмахів». На заході  звучали спогади про Михайла Стельмаха, було продемонстровано моноспектакль « Синій автомобіль» за Ярославом Стельмахом, а також присутні слухали «Концерт для фортепіано з оркестром №1» внука Михайла Стельмаха, композитора Андрія Стельмаха.

Згадати Михайла Панасовича Стельмаха прийшли письменники Юрій Мушкетик, Микола Жулинський, Микола Славинський, перекладач Олександер Божко, також зі словом до глядачів звернулася вдова Ярослава Стельмаха Людмила Стельмах. Присутні ділилися автобіографічними спогадами про класика літератури, висловлювали власні міркування з приводу його творчості та життєвого шляху.

«Концерт для фортепіано з оркестром №1» (камерна версія). Композитор — Андрій Стельмах. Фортепіано — Андрій Стельмах

Наступним творчим виміром заходу став  «Концерт для фортепіано з оркестром №1» (камерна версія) , що прозвучав у виконанні автора – талановитого композитора Андрія Стельмаха, а також струнного квартету "Art-Offertorium" (Артем Дзегановський - скрипка, Ксенія Задорська - скрипка, Дарія Полянська - альт, Ольга Мільграндт – віолончель). По завершенні «Концерту…»  глядачі висловили свій захват автору та виконавцям музики тривалими аплодисментами.

 

Театральна вистава «Синій автомобіль» (за Ярославом Стельмахом). Виконує заслужений артист України Михайло Фіца

Заключною частиною вечора та третім творчим виміром стала  монодрама «Синій автомобіль», яку виконав заслужений артист України, актор Михайло Фіца. Це вистава про те, якими зусиллями народжується літературний твір, драма, просякнута філософськими роздумами про істинне, непідробне щастя людини.

Still0528_00005f Still0528_а Still0528_аа 
Still0528_00007f Still0528_00006f Still0528_00002f 

Інф. НСПУ