Музика її душі

06.15 Тв.зустр. з Ломак¦ною О (2)Благодійна творча зустріч з композитором Оленою Попцовою-Ломакіною в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

Творча зустріч в червні 2015 р. з композитором, членом Асоціації композиторів Національної всеукраїнської музичної спілки, зав. музично-теоретичним відділом Новомосковської районної школі мистецтв Оленою Єгорівною Попцовою-Ломакіною була приємною несподіванкою для ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради. Культорганізатор терцентру Олена Швець-Васіна з ансамблем ветеранів «Рябинушка» готувала на цей день концертну програму до двох свят: Дня захисту дітей і Міжнародного дня молоді.

І раптом на ці свята зі своєю ученицею Надією Кузьміною, випускницею історичного факультету Дніпропетровського державного університету, завітала довгоочікувана гостя – композитор і музикант О.Є Попцова-Ломакіна. В прикрашену залу ввійшла приваблива струнка жінка (матір доньки і сина, бабуся двох онуків). Ніхто з ветеранів не повірив, що вона вже бабуся! За словами шановної гості, Її Величність Музика надихає, рятує в будь-які негоди (особливо зараз, коли немає миру в Україні) і дає почуття духовно-тілесної молодості.  

Олену Єгорівну тепло і щиросердно привітала заступник директора терцентру О. М. Дяченко, яка промовила, що зустрічі з такою талановитою людиною завжди приємні, завжди взаємозбагачувальні: композитор дарує присутнім свої самобутні, оптимістичні, світлі мелодії пісень та глибокі, але доступні слухачам, музичні твори, які навіть запрошують поринути в роздуми про власне життя,  а присутні у вдячність автору посилають кращі сплески серцевих струн.

Цікава так звана «музична біографія» шановної гості: вона працювала в музичній студії в Гарнізонному будинку офіцерів міста Кечкемета в Угорщині, в дитячому садку смт. Черкаський Новомосковського району Дніпропетровської області, де працює зараз зав. музично-теоретичним відділом Новомосковської районної школи мистецтв. Її ученики (вокалісти і юні композитори) – лауреати Всеукраїнських і обласних конкурсів. Олена Єгорівна поставила шість музичних казок, є організатором щорічного джазового фестивалю та фестивалю «Ми запрошуємо Вас на Бал» в Черкаському філіалі школи мистецтв.

Олена Попцова-Ломакіна – автор книг «Музика моєї душї» (П’єси і ансамблі для фортепіано. Вокальна лірика) та «Жіночі портрети», яка складається з двох частин: «П’єси і ансамблі для фортепіано» і «Дитячий альбомчик «Улюблені іграшки» (П’єси для фортепіано для найменших). Композитор виконала для ветеранів декілька творів з цих збірників: джаз-зарисовку «День кохання», «Сновидіння» з фортепіанної сюїти «Один день з життя сучасної жінки», сюїту для фортепіано «Народження почуття», музичні замальовки «Озерна гладінь» і «Набати минулого», «Анюткин вальс». Музичні номери чергувалися з власними віршами композитора.

Затамувавши подих, ветерани прослухали пісні з громадянськими інтонаціями у виконанні автора музики: «Розлучниця-війна» на вірші Л.Некрасовської, «Материнське чекання» на вірші О.Швець-Васіної, «Дві мови» на вірші С.Поливоди. Ці та інші пісні Олени Попоцової-Ломакіної – лауреати обласних конкурсів вокальної музики «Натхненний дует Придніпров’я» і «Пленумів для дітей та юнацтва».

Опісля привітань Наталії Деркач, Катерини Мавдюк, Ольги Новікової, Елеонора Штайнця,  в.о. зав. відділення соціально-побутової адаптації  Л.А. Фоменко подякувала за отримання великого задоволення від музичного виступу, і вручила О.Є. Попцовій-Ломакіній Подяку від керівництва терцентру за творчу зустріч на високому майстерному рівні.

Обидві гості отримали бурхливі оплески і польові ромашки від ветеранів. Всі присутні довго не відпускали шановних гостей і зразу ж почали чекати наступної зустрічі з чудовою музикою композитора і музиканта Олени Попцової-Ломакіної.

Людмила Діденко,
член суспільної ради відділення
СПА територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради

06.15 Тв.зустр. з Ломак¦ною О (5)06.15 Тв.зустр. з Ломак¦ною О (4)06.15 Тв.зустр. з Ломак¦ною О (3)06.15 Тв.зустр. з Ломак¦ною О (1)06.15 Тв.зустр. з Ломак¦ною О (6)