У категорії «Зображення» фіналістами стали: Микола Гончаров, Metatron_De, Saskia. У категорії «Вірш»: Юрко Космина “Дума про дельфіна”, Олексій Сударенко “Мнение рядовых граждан”, Сергій Сіваченко “Друкуєш збуджено, натхненно”. Номінанти у категорії «Гасло»: homochka - "В приціл правди не видно”, Irysh - "Будь ПРЕСОЮ, а не ПРЕСОваним”\“Be press, not pressed”, Svitlana Inkljud - “Цензура – негатив. Засвіти!”.
У категоріях «Есей» та «Інші формати» експертні журі прийняли рішення нагороди не присуджувати.
Імена переможців конкурсу, за версіями обох журі, буде оголошено під час відкриття виставки кращих робіт конкурсу, що відбудеться в Києві у вересні.
Роботи конкурсу оцінювали три журі: експертне, журі правозахисників та журі інтернет користувачів.
До експертного журі увійшли журналісти та громадські активісти, а саме:Тетяна Даниленко, журналіст, телеведуча, «5 канал»; Лариса Денисенко, письменниця, правник; Надя Кельм, дизайнер, рух «Чесно»;Юрій Марченко, журналіст, головний редактора Platforma; Севгіль Мусаєва-Боровик, журналіст, головний редактор «Української правди»;Оксана Романюк, громадський діяч, виконавчий директор Інституту масової інформації; Олена Старанчук, дизайнер, ілюстратор; ОлексійТарасов, журналіст, головний редактор Buro24/7.
Журі правозахисників складалося з: Максима Буткевича, співкоординатора проекту «Без кордонів»; Марини Говорухіної, PR-менеджер Української Гельсінської спілки з прав людини; Тетяни Мазур, директора Amnesty International в Україні; Олександри Матвійчук, голови правління Центру громадянських свобод.
За результатами голосування журі інтернет-користувачів переможцями стали:
Юрій Шеляженко у категорії «Есей»; Dzhafer у категорії «Зображення»;Артем Полежака у категорії «Вірш»; homochka та victoriia у категорії «Слоган»; Гурт «Вперше чую» у категорії «Інші формати».
Всього на конкурс було подано 630 творів: 331 постер, 100 вірішів, 150 гасел, 40 есеїв, 9 мультимедійних робіт.
За перебігом конкурсу спостерігали інтернет-користувачі з 99 країн світу. До конкурсу долучилися міжнародні учасники з Китаю (Wenjie Huo), Марокко (Hicham Boudra), Польщі (Saskia), Філіппін (Jophel Botero Ybiosa), Ірану (Zahra Khadem Shariat), Еквадору тощо.
Про конкурс
Ідея конкурсу виникла на зустрічі журналістів руху «Стоп цензурі!» у червні 2010 року. Тоді в період інтенсивного політичного пресингу доводилося шукати нові канали комунікації для інформування громадян про те, що цензура є проблемою не лише журналістської спільноти, а її негативні наслідки впливають на якість життя всього суспільства.
2011 року відбувся 1-й Міжнародний конкурс «Стоп цензурі!».
2014-го активісти громадської організації «Центр UA» вирішили проводити конкурс щороку.
Конкурс поєднує громадський активізм та різні типи творчих практик. Його особливістю є наддемократичні правила – участь може взяти кожен, незалежно від віку, освіти і громадянства.
Роботи приймаються у категоріях: зображення, вірш, гасло, есей, інші формати (мультимедіа). Мови конкурсу: українська, англійська, російська, кримськотатарська (на вибір).
До організації конкурсу не має стосунку жодна політична сила.
Конкурс є інструментом самоорганізації громадян, його мета – широка суспільна дискусія про захист свободи слова, забезпечення доступу до публічної інформації, ефективна протидія цензурі.
Щороку організатори оголошують спеціальну тему. У 2015 році такою стало одне з гасел Революції гідності – «Права людини понад усе!».