Виповнюється 50 років з дня прем’єри фільму «Тіні забутих предків»

Прем’єра фільму «Тіні забутих предків», що відбулася 4 вересня 1965 року, стала знаковою для України. З цієї нагоди відбудеться урочистий вечір з демонстрацією стрічки в кінотеатрі «Україна» о 18:30, де півстоліття тому власне й відбулась прем'єра. Та подія стала не тільки поворотним моментом для історії українського кіно, але й акцією протесту київської інтелігенції проти нової хвилі репресій радянської влади. Цього дня відбудеться одночасний показ оновленої версії стрічки у 24 обласних центрах України просто неба, а також у місцевих кінотеатрах.

Заходи відбудуться за підтримки Держкіно. До знакової дати виданий буклет, де викладена історія створення стрічки, а також створений промо-ролик: 

На ювілей завітає віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, а також дипломати, представники культурних центрів, режисери, кінематографісти, представники інтелігенції, які були присутні на прем’єрі 50 років тому; зокрема виконавиця ролі Марічки - Лариса Кадочникова та композитор Мирослав Скорик, а також спеціальний гість із США Джеймс М. Стеффен – доктор філософії та прихильник творчості Сергія Параджанова.

Художній фільм «Тіні забутих предків» за однойменною повістю Михайла Коцюбинського зняв режисер Сергій Параджанов, оператором стрічки виступив Юрій Іллєнко. Головні ролі - Івана та Марічки – зіграли: Іван Миколайчук та Лариса Кадочникова. Зйомки фільму тривали в 1963-1964 роках. 

Вхід - за запрошеннями. 

Джерело: https://www.facebook.com/ukrainefilmagency/…