Актуальними подіями тижня традиційно розпочинається 45-й номер газети "Культура і життя". «У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулась урочиста церемонія відкриття 46-го Київського міжнародного фестивалю «Молодість». Цього року буде презентовано понад 200 фільмів із понад 60-ти країн світу», - повідомляє прес-служба Міністерство культури України. А «українські видання на Франкфуртському книжковому ярмарку, який тривав із 19 по 23 жовтня, відзначені одразу в декількох категоріях». Рубрика «Актуально», як завжди «гаряча». Там знайдете, зокрема, роз'яснення Мінкультури щодо пожежі в Національному музеї народної архітектури та побуту України.
Сергій Лащенко – автор рубрики «Ідентичність» пропонує поговорити про роль козацької ідеї у збереженні української ідентичності. Адже сімдесят років минуло з дня смерті галичанина Кирила Трильовського. Хто це - знайдете відповідь у статті «Козацька грань українськості». Автор рубрики "Ідентичність" переконаний, що «Пісня зближує народи». Який вплив мають національні пісні на нашу ідентичність читайте в газеті "Культура і життя".
Серед постійних авторів нашої газети - відомі сучасні письменники. Приміром, Любов Якимчук (Lyuba Yakimchuk), авторка рубрики «На перехресній станції» завжди креативить. Цього разу читайте її оповідання про початок війни на сході України - «Квітна капуста для Іди».
«В останні роки Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка все частіше тішить своїх глядачів та мистецьку громадськість цікавими подіями. Про них розповідає генеральний директор театру Олег Оріщенко». Про це читайте у рубриці «Слобожанщина».
«Книжкова абетка» цього номеру, як завжди свіжа і містка. З неї дізнаєтесь про такі книги: «Філософська думка Кримського ханства» Михайла Якубовича, «Тут і тепер» Ірен Роздобудько та «Безбатченки», автором якої є Григорій Войток. Лариса Самійленко підготувала справжнє «книжкове розмаїття».
«Творчість – найсильніша зброя!», - вважає Лариса Громадська, яка зустрілась із непересічною особистістю, заслуженим майстром народної творчості України, художником Іваном Приходьком. Цікаву розмову з «Дударківським Сковородою» читайте у рубриці "Мистецтво".
«Народному художнику України, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, професору і ректору Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури Андрію Чебикіну виповнилося 70. Тож з нагоди ювілейної дати, у видавництві «Криниця» побачило світ науково-популярне видання Ольги Лагутенко «Феномен творчості Андрія Чебикіна. Мистецтвознавче дослідження», - розповідає Тарас Головко у статті «Штрихи до портрета Андрія Чебикіна.
«Із 2014 року портал Music-Review Ukraine (керівник – Олександр Пірієв) розпочав у столиці новий культурно-мистецький проект «Нова філармонія», орієнтований на класичну музику», повідомляє Олена Прокопова. А у репортажі Юлії Шкромиди йдеться про проект струнного квартету «Гольфстрім», концерт якого відбувся на арт-заводі «Платформа». «Музика» цього номеру сповнена експериментів та нових імен.
Про «Краєзнавчий рух на Бердянщині під час нацистської окупації» дізнаєтесь зі статті у рубриці «Краєзнавство». Спеціально для газети «Культура і життя» кандидат історичних наук Yuriy Shchur розкриває цю тему.
На творчому вечорі до 80-річчя Віктора Женченка, заслуженого діяча мистецтв, під назвою «Партитура буття» побувала Світлана Соколова. А «Однією зі знаменних подій у житті Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка стало присвоєння почесного звання двом знаним митцям – Павлові Гуньці і Василеві Пилип’юкові», - розповідає Ніна ДИКА, кандидат мистецтвознавства, доцент ЛНМА імені М. Лисенка. Тож про «Тріумф українських митців» дізнаєтеся з «Післямови».
Читайте і передплачуйте "Культуру і життя". Наш індекс - 60969.
Євген Букет,
головний редактор газети "Культура і життя"