Скарбничка дивовижних історій

Виступає Сергій ДзюбаУ чернігівській бібліотеці імені Олександра Довженка свою книгу «Гуртожиток у лісі» презентувала сеньйора з Італії Людмила Шутько.  

Свято вийшло чудове, зворушливе та яскраве, від душі. Вів його Сергій Дзюба – президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, письменник і журналіст, котрий урочисто вручив пані Людмилі престижну нагороду – Міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень». Письменниця з Італії відзначена за книжку для дітей «Гуртожиток у лісі» (українською мовою), численні публікації в українських виданнях, а також пропаганду української літератури за кордоном.

Участь у презентації взяли також заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Ганна Маджуга, яка разом із Сергієм Дзюбою переклала та упорядкувала «Гуртожиток…»; восьмирічний онук Людмили Шутько – Марк Мхитарян, котрий гарно розповів напам’ять власне оповідання «Допитлива ящірка», що увійшло до цієї книжки; надійні подруги сеньйори Людмили – чернігівки Надія Погосова і Тамара Тур, які завжди допомагають їй в усіх починаннях; педагог Марія Примоченко та учні 7-А класу чернігівської школи № 20, котрі вже прочитали нову книжку й напрочуд цікаво висловлювали власні міркування про неї; дизайнер Анатолій Кульченко, лауреат премії імені Григорія Сковороди; співробітники дитячої бібліотеки імені Олександра Довженка. «Гуртожиток у лісі» представили на конкурс «Краща книга року».

У серці письменниці Людмили Шутько – дві Батьківщини: народилася вона в Україні, а мешкає у сонячній Італії. Пані Людмила – дуже чуйна, щира й шляхетна жінка. Зустрівшись із нею вперше, мимоволі подумав: якби всі були такі, наш світ справді був би кращим – добрішим і милосерднішим. А ще – значно безпечнішим, адже авторка по-справжньому любить природу і вболіває за звірів та птахів, дерева і квіти, річки й озера, гори та ліси.

Тому її казки і оповідання сповнені великої людяності і гуманізму. Вони – цікаві, зворушливі, ненав’язливо повчальні й водночас дотепні. Це – дивовижні історії, які легко читаються й запам’ятовуються. Переконаний: дитина, прочитавши їх, не кривдитиме вербу чи берізку; бо у кожного дерева – також є душа, вони відчувають біль і страждають, мов люди. Малюки не мучитимуть метеликів та мурашок і опікуватимуться домашніми тваринами. Тож саме на таких книжках і потрібно виховувати наших дітлахів.

Взагалі, пані Людмила радить батькам розповідати своїй малечі добрі казки. «Не треба увесь час сваритися, повчати, виховувати, читати лекції чи карати. Просто придумайте цікаву, чарівну казку», – говорить авторка, і вона – права.

Її перша книжка «Закон радості» розійшлася великим накладом. Дітей зачарували проникливі розповіді про песика Ліо, мурашку Мар’яну, козу Зінку під парасолькою, незвичайну мандрівку маленького хлопчика верхи на великому котові Приблуді, пригоди лісових звірят і їхню зустріч із янголом. Красиво, вдало проілюструвала все це художниця Марина Скоробагатько.

За цю збірку пані Людмила отримала почесну Міжнародну літературну премію імені Миколи Гоголя «Тріумф». Також її «Закон радості» визнали «Кращою книжкою року». Обдарована авторка стала членом Міжнародної літературно-мистецької Академії України.

Тепер маємо ще одну скарбничку дивовижних історій – збірку казок та оповідань Людмили Шутько «Гуртожиток у лісі» з ошатними, яскравими малюнками Марини Скоробагатько. Тут – і Кульбабка, котра слухає музику; і справжня, вірна дружба кмітливого птаха одуда з апельсиновим деревом; і пам’ятне «побачення» дівчинки з вовком; а ще – напрочуд допитлива ящірка; чарівний дикий кабан; автомобілі, які порівнюють себе з птахами; селянин, котрий раптом став «зубром»; дивом врятований ставок; малесеньке сонечко, що захищає дерева…

Не знаю, як вам, а мені – вже цікаво! До речі, письменниця нещодавно розпочала роботу над своєю новою, третьою книжкою, що має бути не менш захоплюючою та ошатною.  

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ

Людмила Шутько з нагородою

Виступає Сергій Дзюба

Гуртожиток у лісі