17 листопада 2015 року в Університеті «Україна» (м. Київ, вул. Львівська, 23) відбудеться півфінальний тур ХІІІ Фестивалю студентської творчості молоді з особливими потребами «Сяйво надій-2015».
Фестиваль націлений на адаптацію та інтеграцію в соціальне середовище засобами мистецтва студентської молоді з інвалідністю, на пошук оригінальних зразків художньої творчості, на підвищення художнього рівня аматорського мистецтва, патріотичне виховання студентів, підтримку молодих талантів та надання їм можливості реалізувати свій творчий потенціал.
На фестивалі «Сяйво надій» студенти звітують у декількох номінаціях: Пісенний вернісаж (вокал); танцювальні ритми (конкурс танцювальних номерів); жестова пісня (виконання жестової пісні); виконавче мистецтво (декларування віршів та прози); дизайнерське мистецтво (конкурс дизайнерських проектів: парку, кімнат, одягу і т.д.); театральне мистецтво (театральні постановки, КВК); декоративно-прикладна (вироби власними руками: іграшки, плетіння, вишивки та інше); музична (гра на музичному інструменті); авторська пісня (виконання власної пісні); літературна (конкурс власних літературних творів будь-якого жанру); фотографічна (представлення власних фото-робіт); художня (представлення власних малюків, нарисів та інших художніх витворів); спортсмен року (оцінюються спортивні досягненні за останній рік); науковець року (оцінюються наукові досягнення за останній рік); фото та відео та презентації (оцінюється фотографії, актуальність теми та оформлення презентації); країна фантазій (все, чим можна здивувати журі). Кожна з номінацій передбачає одне призове місце.
Свій творчий потенціал демонструють студенти із Києва, Вінниці, Житомира, Миколаєва, Хмельницького, Івано-Франківська, Рівного, Білої Церкви, Луцька, Нової Каховки, Мелітополя, Полтави, Броварів та інших міст України, де розташовано територіально-відокремлені структурні підрозділи Університету «Україна».
У програмі:
12.00-12.30 – прес-конференція;
12.00-13.00 – виставка творчих робіт студентів;
13.00-15.00 – офіційне відкриття ХІІІ Фестивалю студентської творчості молоді з особливими потребами «Сяйво надій-2015». Півфінальний концерт.
Адреса: м. Київ, вул. Львівська, 23, Університет «Україна», корпус 3, хол (станція метро «Житомирська»)
Контактні особи:
Вікторія ДИКА, керівник відділу виховної роботи університету (тел. 067 322 42 780);
Ніна ГОЛОВЧЕНКО, директор Імідж-центру Університету «Україна» (тел. 067 547 34 72);
Роман ПЕРЕХРЕСТ, президент студентського самоврядування (тел.. 063 63 745 60).
Довідка:
Вищий навчальний заклад (ВНЗ) Університет «Україна» з перших етапів діяльності став авангардним освітянським проектом, при чому за декількома критеріями.
Очолював цю групу незмінний лідер університету Петро Таланчук, перший міністр освіти незалежної України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, ініціатор створення і президент Академії інженерних наук України, член чотирьох міжнародних академій, автор 50 запатентованих винаходів та понад 350 друкованих праць.
Амбітні цілі і копітка праця колективу новаторів-ентузіастів протягом 17-ти років діяльності дали потужні результати. Так, станом на 2015 рік – без залучення державних коштів на капітальне будівництво − університет розбудував за принципом універсального дизайну перше в Україні університетське містечко. До фінансування було залучено кредитні кошти – 100 млн грн. Кредити у сумі 120 млн грн відшкодовано. Орієнтовна вартість будівлі університету складає нині 411 млн грн.
У базовій структурі Університету «Україна» в місті Києві діє сім інститутів (Інститут економіки і менеджменту, Інженерно-технологічний інститут, Інститут соціальних технологій, Інститут філології та масових комунікацій, Інститут права та суспільних відносин, Інститут комп'ютерних технологій), факультет біомедичних технологій і Коледж «Освіта». Нині контингент студентів Університету «Україна» становить 15 тис осіб.
Зокрема, відповідно до європейських програм подвійного диплома, наші студенти навчаються у Литві, Польщі, Чехії і Німеччині.
Міжнародне співробітництво з вищими навчальними закладами та організаціями інших країн, зокрема у галузі інклюзивної освіти, поглиблюється постійно. Так, у рамках міжнародної співпраці в період з 2 по 26 лютого 2015 року директор Вінницького інституту Університету «Україна» Ганна Давиденко брала участь у міжнародному курсі «Творче мислення у спеціальній освіті», що відбувся в Ізраїлі, м. Тель-Авів.
В університеті діє п’ять спеціалізованих учених рад з правом прийняття до захисту і проведення захистів дисертацій з економічних, педагогічних, технічних, фізичної реабілітації, а також з юридичних наук. Так, у спеціалізованій вченій раді з юридичних наук з 2011 року проводяться захисти не лише кандидатських дисертацій, але й докторських. За весь час діяльності у спецраді захищено 118 дисертацій, з них 15 докторських. У спецраді захистили свої дисертації не лише викладачі й аспіранти Університету «Україна», а й низка політичних і державних діячів, суддів, прокурорів, держслужбовців, що є визнанням репутації університету і високого рівня спецради.
Серед здобувачів − дві аспірантки з інвалідністю. Добренька Наталія (вада опорно-рухового апарату, працює асистентом кафедри правознавства у Білоцерківському інституті економіки та управління Університету «Україна»); Маринець Вікторія (вада слуху і мовлення. Це був перший в Україні захист дисертації з юридичних наук глухонімою особою за участю сурдоперекладача).
Отже, за 17 років діяльності Університет «Україна» здолав шлях від ВНЗ авангардного типу до ВНЗ класичного зразка, але при цьому зберіг закладену при його заснуванні своєрідність. Університет «Україна» нині – це класичний ВНЗ інноваційного типу, що розбудовує в освітньому просторі постколоніальної держави модель толерантного, демократичного суспільства. Університет «Україна» − університет з амбітними цілями, що прагне стати в одну лінію з провідними вітчизняними та світовими освітніми брендами.