Молодіжна літературна платформа: творчі пошуки від літературних жанрів до гендерної політики

12079553_10201163986138212_7793695140448691214_nСоціальна тематика та творчий неспокій знову спонукало Молодіжну літературну платформу Рівненської обласної організації НСПУ ставити нові завдання для свого мистецького саморозвитку та апелювати до літературного емпатії у напрямку творчого комформізму. Темою обговорення стала онтологія літератури в організмі соціуму, простіше кажучи, як письменницька когорта може долучитися до висвітлення та проведення етично-моральної профілактики соціальних проблем. Консервативні та традиційні літературні вечори та свічі пам*яті, на думку молодих рівненських письменників, повинні тісно переплітатися із прозово-поетичними арт-заходами та флеш-мобами приурочених подіям, котрі турбують не лише творчі осередки, але й групи людей, що не мають відношення до безпосереднього мистецького осередку , власне кажучи, до пересічних громадян, яких ми зустрічаємо в метро, магазинах, дитячих майданчиках тощо.

На порядку денному — інтернет-конференція платформівців на тему “Література як творчий андрогін. Матріархат і патріархат образів української письменницької спадщини” приурочена питанню гендерної рівності. Така тема знайшла своє місце у календарі. 19 листопада відзначатиметься день гендерної рівності. У подальших планах членів Молодіжної літературної платформи РОО НСПУ — долучитися до акцій 1 грудня — дня боротьби зі СНІДом. Письменницька молодь уже готує літературно-мистецький проект аби внести свої творчі корективи до розуміння глобальності даного питання в масштабах світу, України та Рівненської області безпосередньо.

Як зазначила присутня на зборах секретар Правління НСПУ по роботі з молодими авторами Леся Мудрак (за сумісництвом – відповідальний секретар Приймальної комісії НСПУ): “Ідея літературно-соціального тандему молодих письменників Рівненщини — це один із найкращих варіантів творчої когорти застосувати свій естетичний потенціал для пом’якшення жорстокої сьогоденної загальнолюдської проблематики, і разом з тим, реінкарнувати літературу в очах заангажованого суспільства”.

Цього ж дня молодіжна літплатформа РО НСПУ була організатором зустрічей письменниці з Києва в скай-барі «Мантхетен» та на факультеті Іноземної філології РДУ. Леся Мудрак поспілкувалася із молоддю, поділилася інформацією про важливі проекти кабінету молодого автора Національної спілки письменників України, запросила до співпраці юних обдарувань.

Ірина Баковецька,
голова Молодіжної літературної платформи РОО НСПУ