Сучасні герої Юрського періоду

Scan_20151121 (2)Харківське видавництво «ФОП Озеров Г.В.» порадувало дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, їх батьків, видавши дитячу книгу Еліни Заржицької «Пригоди рожевого динозаврика та його друзів» із високою майстерністю поліграфії, яка підкреслила живі, кольористі і чорно-білі малюнки художниці Ірини Жигілій.

Еліна Заржицька – знана дитяча письменниця, одна з молодих членів Національної спілки письменників України (НСПУ), Голова секції дитячої та юнацької літератури «Джерело» (при Дніпропетровській обласній організації НСПУ), казки і легенди якої видають та читають і в нашій країні, і в зарубіжжі.

Книжечка «Пригоди рожевого динозаврика та його друзів» подарувала стільки мудрих, добрих, кумедних і відважних героїв маленьким і дорослим читачам.

Е.Заржицькій притаманні тяжіння до самобутності, до свого почерку, шукання свіжих творчих засобів – вона любить, коли її слово співає, мандрує, дзвенить, сміється, як весняне сонечко, коли в ньому чується і шепіт трави, і гомін папороті, і подих історії, бо герої її казки – Динозаври, Птерозаври (літаючі ящери), Птеродактилі (безхвості птерозаври), Тарбозаври (дракони з маленькими руками), Зауролофи (ящери-водолази, у яких понад 1000 зубів), Птеранодони (беззубий літун) та ін. – тварини юрського періоду. Але починаєте читати – вони поруч, бачте – відчиняються крихітні дверцята, і на зелен-травичку вибігають головні герої – Динозаврик Досвіт, Птеродактиль Ладочка і Бронтозавр Добрега. Вони цілий ліс обернуть на Казку із захоплюючими пригодами, цікавими мандрами. А Казка – то така країна, із якої ніколи нікому не хочеться виходити. Країна, де «Гостинність черепах Архелонів не має меж», де найулюблена газета – «Вечірній Динозавр», де пікніки без дорослих, де свято «Великого вилуплення», де дружба починається з урятування нового друга Добреги із печери, де звичайні події несуть надзвичайні почуття поваги за гостинні й шанобливі стосунки між несумісними істотами – Черепахами, Археоптериксами, Динозаврами, стародавніми птахами на казковому острові, який «...виростав із води як величезна корзина, наповнена яскравими квітами»,  де перемагає дружба над злом і страхом (Ладочка і Добрега врятували Досвіта від хижого Аллозавра) тощо. Це ніби втілення ідеальних і прекрасних відносин між людьми, між людьми й природою і захоплююча форма пізнання біології, фізики, історії. Здається, що з дитячих років сама авторка мріяла про пригоди, мандри й доля подарувала їй вірних друзів – героїв її казок, друзів по перу, завдяки яким допитливі, відважні казкові малюки мандрують у Книжковому Світі наших читачів. А той, хто ще не знайомий  з героями чарівного світу динозавриків, сподіваємося, схоче прочитати цю книжку.

Побажаймо ж Еліні Заржицькій очікування своїх нових героїв, щоб продовжити мандрівку у велику країну маленьких Казок для дорослих і дітей! 

                                                                           Олена Швець-Васіна,
член Конгресу літераторів України