Андрій Кокотюха написав роман про Майдан

Андр¦й КокотюхаЧернігівська бібліотека імені М. Коцюбинського отримала нові книжки українських письменників, і серед них одразу привернув увагу роман нашого земляка Андрія Кокотюхи «Вогняна зима».

Події зими 2013-2014 років змінили життя країни та життя кожного українця. В історії нашої держави вони залишаться під назвою Революція Гідності. Новий роман відомого прозаїка, «Золотого письменника України», переможця популярного конкурсу «Коронація слова» Андрія Кокотюхи – це складна мозаїка емоцій, що вирували і на Майдані, і в Маріїнському парку, і навіть під шоломом бійця «Беркуту».

Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, «тітушкою» та «беркутівцем»? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони опинилися у вирі «вогняної» зими?.. Ні. Їх усіх єднає оця межа «не повернення», адже ті, хто вижив, уже ніколи не будуть такими, як раніше.

«Книжка пахне димом палаючих шин і обпікає вогнем очей, з її сторінок чути грюкіт бруківки і скажений ритм серцебиття. «Вогняна зима» кипить пристрастями. Тут люблять, борються і страждають по-справжньому. Тільки так зміг перемогти Майдан. Тільки так зможе народитися нова Україна», – так щиро відгукнувся про цей дійсно непересічний роман відомий політик та державний діяч Юрій Луценко.

«Привид із Валової» – друга книга детективної серії Андрія Кокотюхи «Ретророман». Шанувальники дивовижних історичних детективів Бориса Акуніна знайдуть тут немало цікавого. Тільки уявіть собі: Львів, 1909 рік… У кишені трупа, знайденого в будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима Кошового. Смерть сталася за досить дивних обставин, хоча офіційно це – нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею, чекає погибель… Цю карколомну пригодницьку книжку з цікавістю прочитав і міський голова Львова – Андрій Садовий. Адже навіть бувалим туристам захочеться пройтися такими легендарними і водночас затишними й мальовничими вуличками, описаними в книзі.

У новому романі «Чорний ліс» Андрій Кокотюха знову звертається до теми героїчного українського повстанського руху в роки Другої світової війни. У Чорному лісі на Волині українці самовіддано ведуть смертний бій на три фронти: з німецько-фашистськими загарбниками, червоноармійцями та комуністами-поляками… Головному героєві – колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту – непросто розібратися в тому, хто є ворогом його народу. Втім, вроджене прагнення справедливості не лишає для нього сумнівів, на чиєму боці правда; а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.

«Взявши до рук роман «Чорний ліс» Андрія Кокотюхи, читач матиме можливість поринути в калейдоскоп надзвичайно складних подій, – пише кандидат історичних наук Іван Патриляк. – Ці події в тій чи іншій формі, у тій чи іншій місцевості відбулися в реальному житті. Жанр роману дозволив автору звести їх в єдиний сюжет і показати у відносно невеликому за обсягом тексті всю гостроту протистояння, котре шматувало людські долі, нищило мораль, робило друзів ворогами, а ворогів – друзями».           

Підготувала Світлана БРАГІНЕЦЬ,

зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського

 

Вогняна зима Привид ¦з Валово¬ Чорний л¦с