45-ий КМКФ «Молодість» став успішною та значною подією

image00324 грудня 2015 у кінотеатрі «Київ» відбувся підсумковий прес-брифінг, присвячений подіям КМКФ «Молодість» 2015-го року. На заході були присутні партнери та спонсори фестивалю, зірки кіно і телебачення, колеги та друзі.

Генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі підбив підсумки 45-го фестивалю та поділився планами на першу половину 2016 року: «Незважаючи на вельми складний рік, треба визнати, що 45-ий КМКФ «Молодість» став дуже успішною та значною подією не тільки в царині кіно, а й у культурному житті України. Крім того, «Молодість» пишається міжнародними акціями, що були проведені на Берлінському та Канському кінофестивалях, Днями українського кіно у Парижі та Лондоні, а також важливими міжнародними та українськими подіями в самій Україні».

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко: «Держкіно завжди підтримує ініціативи КМКФ «Молодість», зокрема успішне проведення «Днів українського кіно в Лондоні». Плануємо наступного року продовжувати співпрацю. Ми запустили понад 40 нових кінопроектів, тож фестивалю буде з чого вибрати».

Режисер Михайло Іллєнко поділився враженнями про «Дні українського кіно в Лондоні», що відбулись у грудні, де він представляв фільми «ТойЩоПройшовКрізьВогонь» та робочу версію «Толоки»: «Нас дуже тепло приймали у Лондоні. До нас приходили глядачі, які справді зацікавлені українським кіно, як класичним так і сучасним».

«Ми вдячні усім партнерам і спонсорам фестивалю за внесок у проведення «Молодості-45». Завдяки вам фестиваль пройшов на високому рівні. Цінуємо вашу підтримку та сподіваємось і надалі співпрацювати», - сказав виконавчий директор «Молодості» Владислав Лясовський та вручив дипломи подяки.

Після прес-брифінгу відбулась прем’єра стрічки «Різдвяна ніч у Барселоні», режисера Дані де ля Ордена.

ПІДСУМКОВОГО БРИФІНГ-1 ПІДСУМКОВОГО БРИФІНГ-2 

ПІДСУМКИ ПОДІЙ КМКФ «МОЛОДІСТЬ» – 2015

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» — найбільша щорічна кіноподія України міжнародного культурного значення. Цього року фестиваль відсвяткував 45-річний ювілей. За свою багаторічну історію фестиваль відвідали десятки відомих іноземних акторів та режисерів. Багато з них отримали світову славу саме завдяки «Молодості».

«Молодість» - єдиний в Україні кінофестиваль, що має акредитацію Міжнародної Федерації Кінопродюсерів (FIAPF) і є офіційно визнаним міжнародним кінофестивалем.

Окрім масштабної осінньої події, команда фестивалю активно працює упродовж року. Підбиваємо підсумки наших заходів.

У березні 2015-го року добірку найкращих українських короткометражок 44-го КМКФ «Молодість» представили у програмі сезону українських фільмів «Кіно проти течії», який організував Дім освіти та культури «Майстер Клас». У рамках події проведено зустріч із режисерами-учасниками Національної конкурсної програми «Молодості» 2014 року та показ їх робіт.

12-17 березня відбувся 5-ий фестиваль «IRISHFEST: НОВЕ КІНО ІРЛАНДІЇ». У рамках програми представили шість нових ірландських стрічок, що мали чималий успіх у національному та закордонному прокаті. На урочисте закриття події у День Святого Патріка завітав Алекс Феган, режисер стрічки «Ірландський паб».

8-14 квітня з аншлагами пройшов «Тиждень українського кіно в Парижі», який представив французькій публіці шість відомих українських фільмів та добірку національного короткого метру. В рамках програми показано найяскравіші українські стрічки 2014 року, дві з яких присвячені Євромайдану та Революції гідності: документальний фільм «Український аргумент», реж. Сергій Маслобойщиков та альманах 13 короткометражних фільмів «Чорний зошит Майдану».

9-15 квітня 2015 року пройшов «Тиждень іспанського кіно», у рамках котрого представлено найцікавіші фільми Іспанії, яка щороку впевнено продукує незвичне та нешаблонне різножанрове кіно. Свою стрічку «Дон Кіхот» презентував легендарний іспанський режисер Мануель Гутьєрес Арагон.

13-22 травня 2015 року на Кіноринку 68-го Каннського міжнародного кінофестивалю працював Український національний павільйон, організацією якого займалась команда КМКФ «Молодість» спільно з Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Український павільйон уже восьмий рік поспіль стає культурним представництвом нашої держави в рамках одного з найбільших кінофестивалів світу. Під час фестивалю проведено збір підписів під закликом до російського керівництва звільнити Олега Сенцова.

У серпні 2015-го року відбулась акція "Дій від серця", яка була присвячена Дню Незалежності. У рамках акції проведено серію  некомерційних кінопоказів. Глядачами були поранені бійці АТО, що знаходились у військових шпиталях Харкова, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси та Києва.

24 жовтня-1 листопада 2015-го року у Києві відбувся 45-ий КМКФ "МОЛОДІСТЬ" – спеціалізований фестиваль дебютних фільмів із шістьма конкурсними програмами. Локації фестивалю - кінотеатри «Київ», «Сінема Сіті», «Кінопанорама», «Kronverk Cinema Skymall» та «Ліра». На фестиваль було акредитовано понад 90 іноземних гостей та учасників, а також 170 представників ЗМІ.  На «Молодості» демонструвалось 202 стрічки з 30 країн світу. На фестивалі цьогоріч було близько 100 тисяч відвідувачів. ҐРАН-ПРІ ФЕСТИВАЛЮ «Великий Скіфський олень» і 10 000$ отримала стрічка Принцеса/ Princess, реж. Талі Шалом-Езер (Ізраїль, 2015).

У грудні 2015 року відбувся «Тиждень ізраїльського кіно». Ізраїльські стрічки побачили глядачі п’яти міст України: Київ, Чернівці, Вінниця, Львів, Дніпропетровськ. Організатори: Посольство Держави Ізраїль в Україні за підтримки КМКФ «Молодість». На урочисте відкриття завітала Естер Амрамі, режисерка фільму «Десь там», що є володарем Гран-прі 44-го КМКФ «Молодість».

10-13 грудня 2015 року відбулися «Дні українського кіно в Лондоні». Представлено добірку найкращих сучасних українських ігрових, документальних та короткометражних фільмів, а також кінокласики. Організатори: КМКФ «Молодість», Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

10 грудня у Києві вийшла у прокат стрічка, знята за мотивами французького бестселера Себастьєна Жапрізо «Дама в окулярах із рушницею в авто», відомого французького режисера Жоанна Сфара.

10-16 грудня у трьох містах України - Києві, Одесі та Вінниці - вперше пройшов «Фестиваль молодого кіно: Злочин і пристрасть». У рамках події представлено шість повнометражних картин. Добірка об’єднала на спільному майданчику скандинавське, прибалтійське, балканське, американське та європейське кіно. Організатори події КМКФ «Молодість» та Eye on Films за підтримки Європейської комісії.

24 грудня у 9-ти містах України виходить у прокат іспанська романтична стрічка «Різдвяна ніч у Барселоні», режисера Дані де ля Ордена.
 

ПЛАНИ КМКФ «МОЛОДІСТЬ» НА ПЕРШУ ПОЛОВИНУ 2016 РОКУ

21 січня 2016 року CineFIESTA (тиждень іспанського кіно) знову представить новорічний фільм - у прокат вийде комедійна стрічка «Новорічний відрив» іспанських режисерів Хосе Корбачо та Хуана Круса.

25 січня 2016 року вийде у прокат фільм «Шнайдер проти Бакса» культового нідерландського режисера Алекса ван Вармердама.

18-24 лютого 2016 року відбудеться п'ятий фестиваль голландського кіно в Україні Flying Dutch. Фестиваль знову повертається в Україну.

17-23 березня 2016 року пройде 6-ий фестиваль ірландського кіно в Україні «IRISHFEST: НОВЕ КІНО ІРЛАНДІЇ».

6-12 квітня 2016 відбудеться Тиждень іспанського кіно в Україні «CineFIESTA».

У квітні 2016 року вийдуть у прокат фільми, що були представлені в рамках 45-го КМКФ «Молодість» - «Панама», реж. Павле Вучкович (Міжнародний конкурс) та «Дві ночі до ранку», реж. Мікко Купарінен (Скандинавська панорама).

У травні Молодість буде організовувати український павільйон в Каннах.

У червні пройде «Тиждень італійського кіно», що організовується спільно з Італійським інститутом культури в Україні.