«Царівна Несміяна». Новорічний спектакль в терцентрі ветеранів

23.12.15 Новог.спект. Несмеяна (78)«Царівна Несміяна» – саме так при нашому скорботному сьогоденні називався спектакль у територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради, який наприкінці  грудня 2015 р. побачили і три відділення терцентру, і співробітники. Сьогодення таке, що не хочеться сміятися, а тільки сумувати... Але життя є життя, і незламні люди поважного віку, і мужні соціальні працівники особливо потребують турботи, підтримки і новорічного настрою.

В святково прикрашеному залі Бабушкінського терцентру артисти відділення соціально-побутової адаптації, яким сумлінно керує Любов Андріївна Фоменко, – члени ансамблю «Рябинушка» під керівництвом організатора культурно-дозвіллєвої діяльності терцентру, поетеси і композитора Олени Іванівни Швець-Васіної – протягом спектаклю намагалися розсмішити Царівну Несміяну. І дуже хвилювалися, бо серед присутніх були і керівники терцентру – директор Наталія Володимирівна Біневська, заст. директора Ольга Миколаївна Дяченко, і шановні гості – голова Бабушкінської районної ради Микола Петрович Ситник, його заступник Микола Ілліч Кагіян, помічник народного депутата України А. С. Денисенка Павло Володимирович Мудрак та ін. Н.В.Біневська, М.П.Ситник та П.В.Мудрак щиросердно привітали присутніх з Новим роком і Різдвом Христовим, завіривши, що й надалі будуть вирішувати проблеми терцентру і допомагати ветеранам благодійними заходами.

Казкове дійство розпочалося. Цар і Цариця терцентрової держави (Олександр Янковський і Ольга Денисенко) запрошували різноманітних гостей, чекаючи, що ті зможуть розсмішити їхню доньку Несміяну (Валентина Челнакова). Перед Царівною співав і танцював і яскравий Циганський ансамбль (Антоніна Коваленко, Олександр Попов, Катерина Мавдюк, Алевтина Устінова, Валентина Брідун, Майя Рачкова) на чолі з ворожкою (Галина Новохатько), і відомий співак у наших Сільпо – Іван Хвалько (Іван Твердохліб) зі свахою Одаркою (Дар’я Родіна), і артисти розмовного жанру – дует «Репа-Люлі» (Марія Репалова і Людмила Литвинова) – але ніхто не зміг розсмішити Снігурку Несміяну, вона плакала та чекала тільки на Діда Мороза.

Царівна з царственими батьками майже піддалися чарам самозванців – лже-Діда Мороза (Зінаїда Грицюк) і лже-Снігурки (Елеонор Штайнц) – та швидко розкрили їх наміри. А тут – нова халепа: на сцені з’явилися італійські гангстери (Анна Колодка і Людмила Рощупкіна), які ледве не вкрали Несміяну. А вона з переляку закричала: «Уберіто гангстеріто, Дід Морозо привезіто!». Глядачі аж заходилися від сміху, коли гангстери, співаючи, з протягненими руками просили в керівництва терцентру «матеріальної допомоги».

Вгамувавши гангстерів, ведуча запросила на сцену солістку ансамблю танцю імені Люденко (Людмила Діденко), яка станцювала з головними героями рок-н-рол «Не сидіть на лавочці, а ходіть до нас в терцентр!». Несміяна в танці спочатку трохи розвеселилася, а потім знову почала рюмсати, мовляв, де мій Дідусь Мороз…

Нарешті з`явився червонолиций Дід Мороз (Тамара Дорофеєва), заспівав «Розіграйтеся заметілі», розсмішив Снігурку Несміяну і з символом Нового 2016 роком – Мавпою (Ольга Новікова) – проникливо привітав віршами шановних глядачів. А усміхнена Царівна, Цар і Цариця в поетичному вітанні побажали найголовнішого – Миру, здоров’я і кращої долі всім людям України. Новорічна пісня у виконанні всіх артистів спектаклю завершила дійство.

Байдужих на святі не було, всіх захопили і парад новорічних костюмів, і герої спектаклю у цих костюмах. Було дуже приємно, що керівництво терцентру і Бабушкінського району, не дивлячись на завантаженість по роботі, додивилися спектакль до кінця, аплодуючи кожному з артистів і всім ветеранам в цілому за їх енергійність, моложавість, талановитість.

А потім відбулося благодійне чаювання, де ветерани отримали солодощі від постійних спонсорів терцентру – Українського об’єднання патріотів.

В пору цю, коли падає сніг
І морози чимдуж припікають,
Знов на землю спішить Новий рік –
З ним сердечно усіх вас вітаю!
Зичу сонця та світлих надій,
МИРУ й втіхи на кожному кроці,
ПЕРЕМОГИ у планах і мрій
У прийдешньому Новому році!

Більше фото: https://www.facebook.com

Олена Швець-Васіна