Ця тендітна Аліна Бойкова

Аліна Бойкова63-кілограмова чемпіонка світу з боротьби сумо перемогла навіть грізну суперницю з Японії вагою півтора центнера!

„Коли перемагаю, відчуваю справжній екстаз!!!”

Боротьба сумо і тепер сприймається в Україні, як надзвичайна екзотика. Тим більше, коли йдеться про змагання прекрасної статі. Хоч, скажімо, в Японії, де багато століть тому з’явилася ця видовищна боротьба, чемпіони сумо і зараз вважаються національними героями.

Здавалося б, ну, які шанси були у юної тендітної дівчини з Чернігова порівняно з такими досвідченими й могутніми спортсменками з Азії?! Але одного разу наша Аліна Бойкова, яка важить 63 кілограми, вийшла на двобій проти 140-кілограмової японки і перемогла!

Це сталося на командному чемпіонаті світу з боротьби сумо. Кожну країну там представляли по три найкращі спортсменки – будь-якої вагової категорії. Збірна нашої держави змагалася за „бронзу” з традиційно дуже сильною командою Японії. За нічийного рахунку 1 : 1,  у вирішальному поєдинку зійшлися чернігівка Аліна Бойкова та її іменита суперниця, яка подумки вже святкувала перемогу. Але сталося неймовірне!

„Я вийшла проти японки, – пригадувала Аліна. – Це була така величезна, грізна тьотя… Вона так на мене люто блиснула очима! Груди великі, руки-ноги – теж... З першого разу у мене не вийшло її кинути. Але з другої спроби я повністю її повалила. Вона аж рохкати почала від розчарування! Я була впевнена, що виграю. Адже не могла підвести команду. Потрібно було довести, що ми, українці, теж на щось здатні!”

Нині Аліна Бойкова – вже видатна, всесвітньо відома спортсменка, яка прославила Україну та рідну Чернігівщину, блискуче виступивши на всіх найпрестижніших змаганнях із боротьби сумо.

У 2004-му вона перемогла на чемпіонаті світу (це – по суті, її перша велика перемога). Потім здобула своє перше «золото» на всесвітніх іграх із неолімпійських видів спорту – у ваговій категорії до 65-ти кілограмів (це – найпрестижніші змагання для борців сумо, які проводяться раз на чотири роки); а згодом блискуче повторила свій видатний успіх.

Та й чемпіонкою світу ставала не раз, зокрема  у Варшаві, в 2010-му, де наша землячка Аліна Бойкова знову впевнено виборола золоту медаль. Аліна традиційно змагалася у легкій ваговій категорії до 65-ти кілограмів. У фіналі їй випало боротися з досвідченою, знаменитою представницею батьківщини сумо – японською спортсменкою Юкіна Івамото. У напруженій боротьбі Аліні вдалося перемогти грізну суперницю, завоювавши заслужену нагороду.

Взагалі ж, Аліна Бойкова – заслужений майстер спорту з сумо, майстер спорту міжнародного класу з самбо, майстер спорту із дзюдо, двічі володарка ордену княгині Ольги, чемпіонка Європи і світу, дворазова чемпіонка Всесвітніх ігор, переможниця Кубку світу.

Свого часу тендітна 13-літня дівчинка Аліна вперше сама прийшла в секцію боротьби. Батьки, коли дізналися про несподіване захоплення доньки, спочатку хвилювались – як Аліна впорається з такими навантаженнями! Але всі побоювання виявилися даремними.

„Дехто вважає, що дівчата займаються боротьбою, щоб захистити себе. Продемонструвати силу перед хлопцями. Але насправді це – зовсім не так, – запевнила Аліна. – Я пішла на боротьбу, бо мені це сподобалося. Це – моє! Я просто дуже люблю боротися. Такий кайф! Коли я перемагаю, то відчуваю справжній екстаз!!!”

„Хто добре танцює, той добре і бореться! Треба вміти відчувати партнера...”

Якщо ви раптом зустрінете Аліну в рідному Чернігові, то нізащо не здогадаєтеся і просто не повірите, що ця симпатична, зовсім не атлетичного вигляду жінка – чемпіонка світу з сумо.

„У боротьбі дівчина свою жіночість не втрачає, – переконана Аліна, –  швидше навпаки. По-перше, це – здоров’я. І взагалі, є такі дівчата худюсінькі, мов скелети, яким трішки підкачатися не завадить. Попу можна красиву заняттями зі штангою зробити чи фігуру, спину рівну”.

Ідеальних чоловіків, звісно, не існує, але, якщо говорити про виступи знаменитих колег-спортсменів, то Аліні подобався боксер-професіонал Костя Дзю. «Подобалася його зачіска – така прикольна косичка, – посміхалася, розповідаючи Аліна. – Він – такий маленький, живенький, веселий, класний. Дуже ексцентричний і такий цікавий, як особистість. Виходив на поєдинок і зазвичай впевнено перемагав!»

Аліна Бойкова навчалася в Чернігівському педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, на факультеті фізичного виховання. Вміє вишивати та в’язати крючком. Любить кінокомедії. Обожнює музику – улюблені групи: „Океан Ельзи”, „ВВ” та „Мумій троль”. А молодша сестра Аліни – Юля – вдало займалася сучасними танцями. Виступала в ансамблі „Парадокс”. Тож Аліна намагалася не відставати від сестри, пояснювала: „Ходжу на дискотеки – дуже люблю танцювати! У боротьбі, взагалі, – хто добре танцює, той добре і бореться. Треба вміти відчувати партнера...”

Аліна Бойкова пишається своїм видатним наставником – заслуженим тренером України Анатолієм Маркіним. А Анатолій Миколайович про свою знамениту вихованку відгукнувся так: „На килимі, якщо на неї подивитися, це – левиця. Але за килимом вона – людина скромна: і в побуті, і в стосунках із подругами. Сильні жінки навпаки у житті поводяться виваженіше. Вони – впевнені в собі, тому благородні та лагідні. Найкраща подруга Аліни – Наталія Смаль (чемпіонка світу з боротьби самбо), – також моя вихованка. Вони у мене – такі цікаві самі по собі, як особистості. Чарівні, душевні, справжні лідери”.

Водночас, наші прославлені землячки – не лише прекрасні, а й мужні, адже не бояться будь-яких суперниць – навіть грізних японок вагою під півтора центнери!

Сергій ДЗЮБА