Авторський проект Святослава Максимчука - «Читанка» (Прес-реліз)

Проблематика

Українська література (крім, звісно, «святої трійці» Шевченко-Франко-Українка) – це terra incognita для широкого загалу. Через переважно неякісне викладання у школі сучасна молодь залишається байдужою до своєї культури, мови, історії. Головний стереотип про українську літературу -  «нецікаво». Тому її читають лиш вузькі кола інтелектуалів, які люблять читати, та школярі й студенти, які змушені читати. Разом з тим в епоху потужних інтернет-технологій соцмережі та комерційні шоу несподівано додали нового «смаку» текстам української класики. Набирають популярності флеш-моби на теми української літератури, стають хітами сучасні обробки пісень на слова класиків. Попит існує – потрібно тільки знайти можливості, які б сучасно й по-новому відкрили для загалу літературу.

Наразі якісний та системний продукт такого напрямку в Україні відсутній. У фейсбуці знаходимо поодинокі акторські записи. Єдиним літературним проектом такої категорії є хіба що тематична серія відео «Шістдесятники» від «Громадського ТБ».

Вирішення

«Читанка» – це проект нового способу презентації української літератури в інтернет-мережі.

Автор проекту «Читанка» – Святослав Максимчук, патріарх декламаторського мистецтва, один з небагатьох корифеїв цього жанру в Україні. Проект покликаний стимулювати вивчення літератури в освітніх закладах і включатиме передусім твори зі шкільної програми, але не тільки. Головні принципи – якісні тексти у професійному декламуванні; сучасні відеоролики; розробка єдиного стилю, лого, бренду; вільний доступ записів у мережі інтернет та поширення продукту через соцмережі. Кінцева мета – створення сайту-бібліотеки з відеозаписами мистецького декламування українських текстів.

На першому етапі проекту «Читанка» передбачається   створення  професійних відеороликів з декламуванням класичних текстів української літератури В.Симоненка, І.Франка, Т. Шевченка, Г.Сковороди  (4 відео). Ці відео будуть поширюватися в інтернет-мережі через власні сторінки проекту «Читанка» у Facebook та Youtube.

Другий етап – це створення літературно-освітнього порталу «проект Читанка». На сайті будуть розміщені відеозаписи з декламуванням текстів у виконанні С. Максимчука, інших залучених до проекту сучасних авторів, професійних виконавців, публічних особистостей.

Початок проекту реалізовується власними силами автора проекту та за підтримки волонтерів. На другому етапі проект «Читанка» буде подаватися на «Спільнокошт» та інші гранти для пошуку однодумців і фінансової підтримки.

Запрошуємо журналістів долучитись до висвітлення початку проекту «Читанка». Зйомки заплановані на 5 і 10 лютого ц.р. у Львові.

Просимо інформаційної підтримки у формі анонсування проекту, статей та сюжетів про проект, інтерв’ю з С.Максимчуком,  присутності представників ЗМІ на зйомках відеороликів,  участі у прес-конференції і тд.

Дякуємо за увагу та сподіваємось на співпрацю!

Координатор проекту «Читанка»

Лазоркіна Віталія, рекламне бюро «Design Republic»

моб.тел. +380 67 277 5127

Довідка про автора проекту:

Святослав Максимчук – н.а. України, актор театру ім. М.Заньковецької у Львові, декламатор національного масштабу. Має 50-літній досвід роботи зі словом. У репертуарі читця – десятки годин декламування напам'ять літературних текстів, біля 100 аудіо-записів (колись – бобінних, вінілових платівок, касет, тепер CD-дисків), близько 1000 концертних виступів по всій Україні та за кордоном.

Кандидат на здобуття Шевченківської премії у 2016 р.