Мистецьку премію «Київ» імені Євгена Плужника присуджено Володимиру Даниленку

Грози над Туровцем, обкладинка-4Цьогорічну Мистецьку премію «Київ» імені Євгена Плужника журі присудило Володимиру Даниленку за книжку «Грози над Туровцем» (Володимир Даниленко. Грози над Туровцем. – Л.: Піраміда, 2014. – Друге видання – 2015. 370 с.).

Конкурентами Володимира Даниленка були Євгенія Кононенко з романом «Останнє бажання», Володимир Шовкошитний з романною трилогією «Кров – свята», Василь Фольфарочний з романами «Сніг на зеленому листі», «Розчахнута душа», «На висоті орлиного злету», Вадим Пепа з книжкою публіцистики «Перед очима істини», Олена Губіна з романом «Марьяна врет и хочет знать правду», Віктор Терен з книжкою поезій «Жовте вечірнє сонце», Станіслав Бондаренко з книжкою поезій «Вогонь майданів і магнатів», Анатолій Камінчук з книжкою поезій «Клекіт лелек» та книжкою віршів для дітей «Книжка для Олі», Василь Клічак з книжкою поезій «Вздовж дарованих Божих днів», Сергій Цушко з книжкою поезій «Один із вас», Людмила Гридковець з книжкою «Долаймо труднощі разом з дитиною: казкотерапія дитячих проблем», Антонія Цвід з книжкою поезій «Графіті небесних амфор».

За книжку «Грози над Туровцем» Володимир Даниленко нагороджений також дипломом лауреата Всеукраїнської літературної премії імені Ірини Вільде та дипломом за кращу книжку року «У жанрі історичної прози» рейтингової акції творчих спілок «Книжка року-2014». Книжка перекладена білоруською та румунською мовами.

«У цього письменника справжня сучасна проза: свіжа, юна, розкута. Порівнюю її з фугами Баха у музиці», – сказав про книжку Володимира Даниленка «Грози над Туровцем» один із патріархів української прози Олександр Сизоненко.

Цьогорічна Мистецька премія «Київ» імені Євгена Плужника буде вручена Київським міським головою Віталієм Кличком на День Києва. 

Грози над Туровцем, обкладинка-5 михаїл архангел

Лада МИРНА