Чарівні тексти про найпотаємніше

Галина Федоренко Поезія – дивовижна сила, яка дає людині можливість бачити прекрасне навкруги, відчувати себе дійсно потрібною у безмежному просторі Всесвіту, розуміти інших, щиро співчувати, радіти, допомагати, досягати мети, кохати, мріяти й сподіватися, любити рідну землю і людей. Про це – перша книжка віршів нашої юної талановитої землячки Галини Федоренко «Храм душі». Народилася вона в Чернігові. Закінчила ліцей № 15 із золотою медаллю. Переможець багатьох всеукраїнських, обласних, міських мовно-літературних конкурсів і предметних олімпіад. Зараз – студентка філологічного факультету ЧНПУ імені Тараса Шевченка. Поезією захоплюється з дитинства. Впевнена, що будь-яка людина, перш за все, має досконало володіти державною мовою та вивчати інші мови.

Ірина ОсінцеваЖиття – це береги, де є кохання, зрада, дружба, щастя, мале чи велике, – все залежить від людини… Життя – це найдорожче, що дається, і його треба берегти, адже світові дано щастя жити і творити буденність… У цьому щиро переконана поетеса Ірина Осінцева, авторка нової ошатної книжки поезій «Береги». Ірина Миколаївна народилася 30 серпня 1959 року. Закінчила Жовинську восьмирічну школу, дев’ятий і десятий класи чернігівської школи № 9, курси медсестер при Чернігівському медучилищі, обліково-економічний технікум у Харкові. Трудилася на «Чексилі», в ПМК-82. Нині пенсіонерка. Учасник літературного об’єднання «Співдружність муз». Друкувалася в ЗМІ Чернігівщини, Києва та Львова. Автор кількох книжок для дітей та збірки для широкого загалу читачів.

Евеліна ГейдаА Евеліна Гейда з Чернігова цікаво дослідила історію кількох поколінь своєї родини в книзі «Наша родословная». Творчо опрацювавши архівні документи, вона чудово розповіла про яскраві долі своїх близьких і родичів.

Всі ці книжки недавно видані в нашому Чернігові, як і вже друга збірка самобутніх літераторів з Остра – «Остерські весни». Різний за уподобанням та віком творчий загал цього мальовничого міста до осені 2012-го намагався осідлати норовливого таємничого Пегаса кожен самотужки. Об’єднавшись, вдалося на теренах старовинного Остра утворити дружний творчий колектив. Відтепер успіхи та невдачі, злети й падіння не можуть пройти непоміченими повз однодумців на сонячній ниві поезії та прози, але віднині кожен відчув: він – не один! Є з ким гарно порадитися, подискутувати, поділитися власним доробком.

Остерські весни (книга 2)У літературній скарбниці свого колективу вершники Пегаса намагалися бережно розмістити ліричність і філософію, дивовижну спостережливість і вміння узагальнювати, високий патріотизм складного сьогодення і любов до чарівного Полісся. Тепер учасники об’єднання «Остерські весни» – завжди бажані гості в місцевій школі імені Збанацького, гімназії, Будинку творчості дітей та юнацтва, краєзнавчому музеї, міських бібліотеках, музичній школі, коледжі будівництва та дизайну… Літератори з Остра вдало брали участь у багатьох концертах. Земляки їх шанують – за добрі, чуйні слова, шляхетність, небайдужість та майстерність. У новій книжці об’єднання представлені твори і відомих земляків, і молодих авторів: Леоніда Луцюка, Людмили Садової, Віолетти Войніловської, Уляни Даниленко, Валентини Жерибор, Максима Калініченка, Петра Лавренчука, Оксани Олійник, Миколи Руска, Миколи Скидана, Ірини Смовської.

Хочеться вірити, дорогі читачі, що у цій чарівній збірці ви відшукаєте для себе те, що враз підніме вас високо над буденним життям, торкнувшись найпотаємніших ліричних струн ваших душ.   

Підготувала Світлана БРАГІНЕЦЬ,
зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського