Шановні краяни, дорогі українці!

Наближаючись до відзначення 200-річного ювілею нашого великого генія Тараса Шевченка, якого з плином часу визнаємо як пророка для України, піднімімо свої голоси за проголошення дня його народження державним святом України!

Тішить, що державні українські чинники згадують про славний ювілей, що Кабінет Міністрів затвердив склад Оргкомітету з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка, а також звернувся до ООН і ЮНЕСКО щодо проголошення 2014 року роком Тараса Шевченка.

Однак мало наголошується при цьому на значенні постаті Тараса Шевченка для розвитку української нації. В Україні, показово вшановуючи величну постать Тараса Шевченка, надто мало наголошується на значенні його постаті для історичного розвитку нації. Мовби забувається, що Шевченко першим мріяв і пророчо вірив, що Україна буде незалежною державою, та будив задля цього свідомість народу. Ніхто не зробив більше, ніж саме Шевченко, для самоусвідомлення українців, для плекання волелюбного духу, яким насичувалися чисельні когорти патріотів усіх наступних поколінь.

У цьому – його неперевершена заслуга перед Україною, але у цьому – і обов'язки Української Держави перед його постаттю. Пора вже Незалежній Українській Державі проголосити день народження свого Пророка державним святом! Найвища пора зараз, напередодні 200-річчя народження Тараса Шевченка, проголосити день його уродин державним святом України!

Якщо не доб'ємося цього перед ювілейним роком, то не дійдемо до того ніколи!

Прикро, що Міжнародний день жінок, виникнувши в чужій державі, сиав нашим державним святом, а день народження Великого Українського Генія вважаємо чимось менш вагомим?

Чому не задумуємося, до чого закликала ініціатор Міжнародного дня жінок, представниця чужої держави Клара Цеткін, а до чого закликав великий українець Тарас Шевченко?  Що для України було і є важливіше?!  Де аналіз тих закликів і їхнього впливу на розвиток української нації?

Міжнародний день жінок не мусить бути державним святом України, він нехай залишається і відзначається, як і інші міжнародні дати. А для України, як шануючої себе держави, багато вагомішим і значимішим є гідне вшанування великого українського Генія й Будителя української нації.

Впевнена, встановлення Україною такого, справді українського, державного свята викличе повагу всього світу. І можливо, справді світ відзначить 2014 рік як рік українського генія Тараса Шевченка, як це пропонує офіційний, затверджений Кабінетом Міністрів, Оргкомітет з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Але насамперед про це повинні подбати всі українці і Українська Держава!

Українці, піднімімо свої голоси за проголошення нового, дійсно українського, державного свята на прославу Тараса Шевченка та глибшого усвідомлення й виконання його закликів, що мають основоположне для української держави значення! Шевченковий День повинен відзначатися нарівні з Днем Незалежності.

Звертаймося до Президента, Верховної Ради й Уряду із особистими листами, із спільними зверненнями, із вимогами депутатських корпусів щодо здійснення такого гідного кроку Українською Державою!