«Слово Просвіти» №32. АНОНС.

32 -е число стукає у Ваші домівки та надходить у продаж!

Голова УВКР Михайло Ратушний розповідає про УІ Всесвітній Форум Українців,що відбудеться 20-21 серпня в Києві. Серед тем до обговорення-захист прав українців на окупованих територіях та чому в Україні не розробляється бодай п'ятирічна державна програма роботи із закордонними українцями?

"25-річчя Незалежності - чи не пора артикулювати українськість вдома, в світі, україністику в науці та ідеології?"  - погляд на суспільні процеси академіка Степана Вовканича.

"Побутове зросійщення потаємно спрямоване на досягнення руйнівної ідеї-перервати тисячолітню культурну спадковість українців" - це лише одна з слушних думок, висловлена в дослідженні "Ідея гармонії. Українська національна ідея" письменником Ігорем Моісєєнком, уривки з якого ми надрукували, радіючи появі перспективного автора.

"Рік Івана Франка" - під цією рубрикою друкуємо останню подачу статті Дмитра Павличка "Іван Франко-будівничий української державності", а саму рубрику продовжуємо. На підтвердження - вельми достойні публікації Надії Кир'ян та Марії Вишневської. Перша пише про виставку "Вірю в силу духа", друга висвітлює франківську тему в чернівецькому дискурсі. Марія Вишневська " засвітилася" в 32-му числі тижневика двічі, подавши також інтерв'ю з професором Людмилою Ткач, суть якого зводиться до риторичного, на жаль, - чому на 25-му році нашої Незалежності мовне питання досі на часі? Відповіді пошукаємо разом, в тому числі й у статті доктора філології, професора Ірини Фаріон "Мовний рубікон з поляками: Люблінська унія 1569 року".

Що таке внутрішня окупація? - як завжди, загадковий і несподіваний письменник Віктор Грабовський, який у своєму публіцистичному висліді розповідає, як скинути приватні кайдани, нарощені саморуч.

Роксана Харчук, неймовірна і прискіплива, детально довела, що капітальне начебто видання "Тарас Шевченко та його доба", здійснене "Фоліо"ще 2013 року державним коштом - приклад безсовісної халтури.

"Не хочу, аби замість мене думали. Не хочу, аби замість мене вирішували. Не хочу, аби замість мене голосували. Хочу бути самим собою настільки, аби до серцевини сумління свого народу міг устами припасти, як до батькової руки, присягаючи". Це кредо Романа Лубківського, якому сьогодні виповнюється 75-річчя від дня народження, на жаль, без нього. Дякуємо Наталі Гумницькій за чудову розвідку про незабутнього просвітянина Романа Мар'яновича.

Міжнародний фестиваль "Литаври"- вся інформація в інтерв'ю Тетяни Череп-Пероганич з письменницею, натхненницею фестивалю Тетяною Винник

Не залишаться непоміченими п'ять поезій Наталки Поклад глибинного звучання і майстерності.

Валентина Даниленко, поетеса і художниця, журналістка і перекладачка - в об'єктиві рубрики "Абетка відомих імен" та в дружній бесіді з Людмилою Таран.

А на завершення - знайомство з молодим художником з Кам'янського Богданом Бучковським, який для того, аби створити портрет Остапа Вересая, витесав кобзу з враженої блискавкою верби та навчився на ній грати.

Ми є тим, що нас цікавить, чому ми служимо, заради чого живемо. Погоджуєтеся?  Будьмо разом!

Любов Голота,
головний редактор газети «Слово Просвіти"