«Золота Пектораль» – всеукраїнська літературно-мистецька корпорація

14550899_1108524882570063_1244935791_o«Золота Пектораль» – всеукраїнська літературно-мистецька корпорація, що існує у чотирьох  форматах: журнал «Золота Пектораль» (із додатковими виданнями для друку літературних дебютів «Сонячне гроно» та «Золота Пектораль-плюс»), сайт http://zolotapektoral.te.ua, де рівномірно розвинений власне новинний формат і блок літературно-критичних розвідок та публікацій; а також видавництво «Золота Пектораль»  та однойменна громадська організація. Заснована «Золота Пектораль» Володимиром Погорецьким та Євгеном Бараном у 2007 році.

Отже, всеукраїнський літературно-мистецький та громадсько-публіцистичний журнал, електронний новинний ресурс і цілий літературний рух, який об’єднує жителів Тернополя та Івано-Франківська, Львова, Луцька, Донбасу і Чернівців, Києва та Рівного… Представлений одночасно у різних форматах, він, природно, не залишає байдужою аудиторію, у якої виникають питання до редакції, часто – організаційного характеру. На прохання читачів ми оприлюднюємо відповіді засновника мистецького руху – Володимира Погорецького – на найпоширеніші запитання читачів.

– Як надрукуватися в «Золотій Пекторалі», чи є вимоги до текстів і їх обсягу?

– Перш за все, мова текстів: «Золота Пектораль» – україномовне видання. Авторські тексти не обмежуються тематично чи стилістично, для друку відбираємо тексти тільки через оцінку художнього рівня тексту. Якщо твір великий за обсягом – роман чи поема, скажімо – редакція залишає за собою право публікувати фрагмент з твору або його частини в різних номерах видання. До друку надсилається твір або добірка творів, коротка творча біографія автора, фото та контактні дані. Надсилання текстів на адресу редакції – ще не гарантія, що вони будуть опубліковані – нами здійснюється відбір літературних творів, отже, розуміємо, що з поданих на розгляд текстів до журналу увійдуть тільки найкращі.

– Які ще формати має «Золота Пектораль», окрім самого друкованого (паперового) видання?

– Перший – то сам журнал «Золота Пектораль». Також започатковано видання додатку «Золота Пектораль-плюс», де публікуємо нові імена українського літературного простору та альманах «Сонячне гроно» – де вміщене вибране з кращих літературних дебютів, молоде слово. Інший наш напрям – офіційний сайт «Золотої Пекторалі», його веб-адреса http://zolotapektoral.te.ua/ – це новинний ресурс, де, окрім найновіших подієвих матеріалів з культурного життя країни знайдете фото- та відео репортажі, анонси мистецьких подій, місцеві новини Чотківщини (пам’ятаємо, що виходить журнал саме в Чорткові, хоч і має загальноукраїнський статус) і, найголовніше, незабаром постане перед читачами оновлений архів номерів (сьогодні над ним працюють комп’ютерники), відкривши який, ви можете ознайомитися з журналом і при потребі, завантажити електронну версію.

Також ми представлені в соціальних мережах – в «Фейсбуці» заходьте на сторінку під назвою «Журнал «Золота Пектораль» – https://www.facebook.com/ZurnalZolotaPektoral, в мережі «Вконтакті» ми звемося Софія Скіфська – http://vk.com/id173533047, на сайті «Однокласники»  наш профіль називається Журнал Золота Пектораль – http://www.odnoklassniki.ru/profile/541504222639. Модеруванням сторінок в соцмережах займається безпосередньо головний редактор та його помічники.

Започатковано видавництво «Золота Пектораль» та серію «Бібліотека «Золотої Пекторалі». Також регулярно проводимо фестивалі, зустрічі та творчі вечори, куди запрошуємо всіх поціновувачів українського слова, у Чорткові працює книгарня «Золота Пектораль».

 – Чи можна придбати журнал, як його знайти?

– Якщо мова йде про авторські примірники, то редакція розсилає їх авторам, які опубліковані. Щодо, власне, придбання журналу – в кожній області редакція має (буде мати) контактну особу, яка і займається (буде займатися) вчасною доставкою журналів тим, хто хоче їх придбати. Імена тих, хто у своїй області відповідає за розповсюдження журналу, опублікуємо трохи згодом – стежте за новинами. Наразі всі питання щодо придбання журналу можете адресувати мені через соцмережі чи електронну адресу редакції zolotapektoral@ukr.net  або ж моїй помічниці – Іванні Стеф’юк – ivanka.stefuk@ukr.net. Якщо у когось виникатимуть питання, пов’язані з літературним рухом, журнальним господарством, друком авторів, крім мене, достовірну і повну інформацію може надати Євген Баран, голова Івано-Франківської ОО НСПУ, заступник головного редактора журналу «Золота Пектораль», з яким ми, власне, і започаткували шість років тому видання, а також часткову інформацію нададуть члени редколегії журналу, люди наближені до «Золотої Пекторалі».

Розмову вела  Іванна Стеф’юк,
помічниця головного редактора «Золотої Пекторалі»
Опубліковано на умовах ліцензії CC BY