"Слово Просвіти" №42. Анонс.

До нового, 2017 року залишилося десять випусків тижневика "Слова Просвіти"! Сама не вірю, але ось він, 42-ий, в руках редактора, а в четвер, 20 жовтня - у передплатників та в покупців.

Чи знаєте Ви, що ми вже давно учасники гуманітарного фронту, розв'язаного Росією проти України?А якщо так,то хто ви на цій війні?  "Чи відають Президент, Верховна Рада, уряд, РНБОУ про існування "Федеральної цільової програми "Русский язик"на 2016-2020 роки", яка " сприятиме зміцненню російського впливу....-захисту геополітичних інтересів Росії"? - запитує наш автор письменник Сергій Борщевський. (ст."Війна проти України.Другий фронт-гуманітарний")/ Йому, як дипломатові, варто запитати, а ми, посполиті, іноді доходимо висновку, що мовне законодавство в Україні регламентували вказівки з Москви.

"Фас на українську мову формалізоований відразу після Майдану"- відповідає нам політик і доктор філології Ірина Фаріон, як завжди безкомпромісна у мовному питанні. Прикладом такого компромісу є Закон про освіту, проголосований 6 жовтня і який готують до другого читання. Про суть і ціну компромісу в статті "Мовний лібералізм в освіті:українська стоп!!!" Ірини Фаріон.

Історія так званого Будапештського меморандуму (1994) -в статті Юрія Щербака,дипломата і письменника, який однозначний в своєму висновку "Це зрада, що призвела до катастрофи".
Полтавська "Просвіта сьогодні", оповідки поза жанром Любові Голоти, "Арт-калейдоскоп", цікавий нарис Станіслава Бушака про Шевченкіану Володимира Слепченка ( Volodymyr Slepchenko), відеозаписи вистав зі Ступкою у франківців... Словом, газета і її читачі в курсі подій, наповнених національним змістом. Є серед них особлива -двотомник "Спогади"Дмитра Павличка. Зі сторінок газети цей "Сегмент колективної пам'яті" (Михайло Слабошпицький) перейде у велику студію БЗ Нацрадіо України-27 жовтня о 17 год. А поки що - розлога оповідь про книжку та спогад, який до неї не увійшов - про Романа Іваничука від Д.Павличка.

Якщо ми бійці гуманітарного фронту, а не його жертви, то бодай не кидаймо своїх! Я не лише про передплату.

Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"