"Культура і життя" №50. Анонс.

У 50-му в цьому році номері газети "Культура і життя" читайте, як завжди, актуальні матеріали, що стосуються державного культурного процесу. Під час наради з керівниками структурних підрозділів у галузі культури міністр культури України Євген Нищук та перший заступник міністра культури Світлана Фоменко представили основні пріоритети діяльності Міністерства культури на 2017–2020 роки. Про пріоритети діяльності міністерства дізнаєтесь у рубриці «Актуально» від прес-служби Міністерство культури України.
ДП «Національне газетно - журнальне видавництво» неодноразово зверталось до ПАТ «Укрзалізниця» з офіційними листами-проханнями сприяти поширенню україномовних періодичних видань на лініях прямування поїздів. Про «Байдужу інформаційну політику «Укрзалізниці» від Олександри Незванної читайте у рубриці «Наголос». 
Як письменниця Любов Якимчук (Lyuba Yakimchuk) Америку «закривала» дізнаєтесь з авторської рубрики «На перехресній станції».
«Коли ми говоримо про ідентичність, відчуття приналежності до тієї чи іншої культури, то треба мати на увазі, що вона залежить не лише від етнічного походження та уподобань середовища. Не лише від того, якою мовою людина здобула освіту. Але й від її життєвої позиції», вважаєСергій Лащенко автор рубрики «Ідентичність».
Інтерв’ю з виконувачем обов’язки директора державного підприємства «Кримський дім»Oleksii Skoryk про підсумки року читайте у рубриці «Кримські нотатки».
Громадська організація «Українська ініціатива», яку очолює науковець-вірусолог, перекладач із багатьох мов Юрій Косенко, займає наразі важливу просвітницьку нішу, - вважає Єлизавета Красніченко, яка з ним поспілкувалася. Про це у рубриці «Цікаві зустрічі».
Рубрика «Театр» цього разу сповнена чудовими виставами: оперета Імре Кальмана на дві дії «Графиня Маріца» в Київський театр оперети1, «Блокпост «Україна» – постановка Театр української традиції "Дзеркало". Про них розповідають Лариса Самійленко та Єлизавета Тарасова. 
Цьогоріч виповнюється 50 років відтоді, як розпочало свою діяльність Українське товариство охорони пам’яток історії і культури. Наталія Булаєвська пропонує читачам невеличкий екскурс в історію однієї з наймасовіших його організацій – Київської обласної - у рубриці «Сторінки історії».
Львівські музиканти подолали чималу відстань, щоб потішити своїм мистецтвом жителів Центральної України. Дружна музична команда складалася з інструментального ансамблю «Високий Замок», вокального тріо Ladies`TRIO, ведучої Лілії Винницької та чудової львівської групи підтримки. Цього разу їхній шлях пролягав до Кропивницького, Черкас, Канева та Корсунь-Шевченківського, - розповідає Петро Жеруха у статті «Пісні Карпат на схилах Дніпра» рубриці «У місті Лева».
«Як у «нашому королівстві» день короля святкували» - стаття Лесі Самійленко, яка побувала на у Національній філармонії на гастролях бельгійського ансамблю Het Collectiefіз солісткою Елізабет Девос. 
А Еліза Солодка відвідала концерт відомої на весь світ Лари Фабіан, що нещодавно відбувся уНаціональний палац мистецтв Україна. А «на честь третьої річниці Майдану всіх друзів та охочих запросив на презентацію відеокліпу на власну пісню «Спогади про Майдан» відомий німецький бард Герд Крамбер. У столичномуУкраїнський дім відбулись презентації його пісень, присвячених Києву та подіям на Майдані. І все це у співпраці з друзями – учасниками гуртуFata Morgana, - повідомляє Леся Самійленко у рубриці «Музика».
Знаний в Україні поет-пісняр Олексій Кононенко додав до свого творчого доробку, який на сьогодні нараховує близько трьох десятків книг, ще один унікальний за своїм змістом видавничий проект. Нинішнього року вийшло друком літературно-художнє видання під назвою «Сага про Кайдашів». Це – поетичний переказ, створений Олексієм Кононенком за мотивами повісті «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького, - розповідає Тарас Головко. А Володимир Корнійчук підготував відгук на книгу Віктора Женченка «Нічні ронделі». Про це у рубриці «Література».
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному запрошує на зимову екскурсію. «Зимова подорож до Опішного – у «вішлист», - стаття Оксани Донець, яка знає, як урізноманітнити передсвятковий настрій. Не пропускайте жодного номера "Культури і життя" в 2017 році - передплачуйте нашу газету (індекс 60969). Часу залишається дуже мало!
 
Євген Букет,
головний редактор газети "Культура і життя"