«Київські солісти» разом із скрипалем Валерієм Соколовим і віолончелістом Марчіном Сенявським зіграють заключний концерт сезону

31 травня, середа • Колонний зал  імені М.В.Лисенка • Київ, Володимирський узвіз, 2 • Початок о 19:00.

31 травня у Національній філармонії України Національний камерний ансамбль «Київські солісти» (диригент – Віталій Протасов) разом із автором ідеї проекту, відомим у світі скрипалем Валерієм Соколовим зіграють заключний концерт сезону із творів Й.Брамса і Л.ван Бетховена, за участі знаного німецького віолончеліста Марчіна Сенявського.

П р о г р а м а

І відділ: Йоганнес  Брамс (1833-1897), Секстет No.2 Соль мажор,  тв.36

ІІ відділ: Людвіг ван Бетховен (1770-1827), Концерт для скрипки з оркестром Ре мажор, тв.61

Вартість квитків 70-300 грн., Квитки продаються у касах та на сайті філармонії, театральних касах м.Києва

Про учасників концертного проекту

Український скрипаль Валерій Соколов є одним з найвидатніших молодих музикантів свого покоління.. Народився в Харкові в 1986 році. Займається грою на скрипці з 5-річного віку.  З 2001 року Валерій переїжджає до Великобританії  для навчання в школі ім. Ієгуді Менухіна в Лондоні (клас професора Н.Боярської). З 2005 року навчається в Королівському Коледжі Музики в Лондоні в класі професора Ф.Андрієвського, проходить стажування у М.Лубоцького в Гамбурзі. У 2005 році стає володарем Гран-прі міжнародного конкурсу ім. Джордже Енеску (Бухарест, Румунія). У 2010 році Валерій закінчив аспірантуру  елітної музичної  академії в Кронберзі (Франкфурт, Німеччина) за класом Г. Кремера і А.Чумаченко, а в 2014 році - стажування у Віденській консерваторії у Б. Кушніра.

Скрипаль регулярно гастролює з європейськими (Лондон, Стокгольм, Брюссель, Женева, Цюріх, Мюнхен), азіатськими (Сеул, Токіо, Куала-Лумпур, Пекін, Сінгапур) і американськими (Оттава, Клівленд, Сіетл) симфонічними оркестрами Співпрацював з оркестром  Бі-Бі-Сі, Оркестр де Парі, Камерним оркестром Європи, оркестром ім. Густава Малера, оркестрами  Радіо Франції, Баварського Радіо і NDR в Гамбурзі. Щорічно Валерій Соколов виступає зі симфонічними оркестрами Санкт-Петербурзької та Московської філармоній та на Батьківщині - з Державним академічним оркестром України і оркестром Національної філармонії України.  Співпрацював з найбільш відомими диригентами - В.Ашкеназі, Ю. Теміркановим, Д. Цінманом, Н. Маррінером, Ю. Симоновим. Особливу подяку висловлює відомим українським диригентам В. Сіренку, Н. Дядюрі, К. Карабицю, Х. Ерлу, В. Плоскіні, Н. Пономарчук та В. Протасову за постійну співпрацю.  У камерній музиці колегами по сцені були : скрипалі Вадим Рєпін, Ліза Батіашвілі, Микита Борисоглєбський, Борис Бровцин, Робі Лакатош; альтисти  Жерар Коссе, Максим Рисанов, Лоуренс Пауер;  віолончелісти  Гаррі Хофман, Міша Майський, Леонід Горохов, Олександр Бузлов, Йенс Петер Майнц;  піаністи Денис Мацуєв, Кетрін Стотт, Пьотр Андрежевскій, Ітамар Голан, Саша Маджар, Девід Фрей, Нельсон Гернер. Постійним, багаторічним партнером по камерному ансамблю Соколова є піаніст, лауреат міжнародних конкурсів  Євген Ізотов.

З грудня 2016 року під своїм патронатом започаткував низку авторських проектів з «Київськими солістами».

Марчін Сенявський (Marcin Sieniawski) народився у Варшаві в 1970 році. Уроки віолончелі почав брати у віці восьми років . Після закінчення музичної освіти в Польщі продовжив навчання в Московській консерваторії ім.П. І. Чайковського , а потім в Університеті музики і драми в Ганновері з Хатто Байєрлі. Вже в юності став лауреатом кількох національних конкурсів. 

Як член Szymanowski Quartet грав в більш ніж 40 країнах по всьому світу, у таких залах як Карнегі - хол в Нью - Йорку, Wigmore Hall в Лондоні, Auditorium дю Лувр в Парижі, Концертгебау в Амстердамі або Концертхаус в Берліні. 
Він є постійним учасником фестивалів , таких як Шлезвіг-Гольштейн, Рейнгау, Niedersächsischen Musiktagen, Шубертіада Шварценберг, Челтнем, Бат і Kammermusikfest Локенхаузі. 

В даний час він викладає камерну музику в Університеті музики і драми в Ганновері.

Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти – здійснення  мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них - лауреати національних та міжнародних конкурсів і представляють школу Б.Которовича.

Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні,  «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо»(Японія). Ансамбль -  запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала фестиваль в Азербайджані  та    «Музичні    прем`єри    сезону»,  «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «ChamberArt Music»  в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.  2010-го року указом Президента України колективу присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».