Валентина Михайленко — автобіографія

Валентина Микитівна Михайленко — поетеса, прозаїк, краєзнавець.

Народилася 13 липня 1953 року в селищі Короп на Чернігівщині. Закінчила бібліотечний факультет Київського державного інституту культури. Працювала в районній бібліотеці в рідному селищі, директором радіорганізації «Коропське районне радіомовлення», кореспондентом газети «Коропщина», нині – на творчій роботі.

Автор низки поетичних, прозових та краєзнавчих книг, зокрема: збірок поезіїї «Душі моєї чисте джерело» (у співавторстві), «Острів надії», «Душа в листопаді», «Маленька дівчинка на острові Весни…», «Крик перелітного птаха»; збірок поезії та прози «Осінній стриптиз», «По спіралі часу»; збірок оповідань «І в радості, і в горі…», «Силуети»; повістей «В лабіринтах трикутника», «На лезі радості» (лауреат заохочувальної премії Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова-2006»); романів «Ніхто й ніколи», «Історія трамвайчика» (дипломант Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова-2015»); книжечки для дітей «Друзі»; книг з краєзнавства «Короп історичний», «Короп», «Дем’ян Многогрішний – гетьман Сіверський», «Короп – європейське містечко», «Коропщина в іменах» (біографічний довідник). Також друкуюсь в українських антологіях, альманахах, колективних збірках та часописах.

2002 року організувала при Коропській центральній бібліотеці районний творчий клуб «Первоцвіти Коропщини», який об’єднав місцевих поетів та прозаїків. Є редактором-укладачем чотирьох літературно-мистецьких альманахів: «Коропщина літературна», «Сіверяночка», «Придеснянські джерела» та «Поліські первоцвіти».

Член Національної спілки письменників, Національної спілки краєзнавців та Національної спілки журналістів України.

Завжди, ще з юних літ, відчувала себе українкою. Понад усе ціную гармонію в людських взаєминах, гармонію людини з природою. Найціннішими людськими якостями вважаю вміння поставити себе на місце іншого, а також уміння прощати, але не запрограмовану підлість. Найпотворнішою рисою вважаю заздрість – від неї всі біди. Закохана в своє рідне Полісся і оспівую його у поезії та прозі. Люблю подорожувати, домашніх тварин, класичну музику, оперу та балет. Без творчості не уявляю свого життя.