Ніна Гончарук — біографія

Ніна Іванівна Гончарук (народилася 11 січня 1949 в селі Видошня Ярмолинецького району Хмельницької області) — вишивальниця, заслужений майстер народної творчості України.

Закінчила Київське деревообробне училище та Вінницький торгово-економічний інститут. Усе життя працювала фінансистом.

Вишиває майстриня з раннього дитинства. Володіє багатьма техніками. Оздоблювала одяг та речі домашнього вжитку. Вдосконалюючи свою майстерність, винайшла власну техніку дво-і-три шарову вишивку. При цьому, використовуючи різні шви: стебловий, петельний, гладь, «рококо», «французький вузлик», формує об’єм. Поєднуючи нитки різної структури, в основному застосовує: муліне, акрил і шовк. Таким чином зашиває полотно у декілька шарів. Працює майстриня ( як художник) але, без ескізів, малює голкою.

 Ніна Іванівна є членом спілки митців народного та сучасного мистецтва м.Хмельницького «Рукотвори», член спілки Всеукраїнського громадсько-творчого об’єднання «Ексклюзив» (м. Київ), є членом спілки художників України «Золота палітра» (м. Київ),

Майстриня є активною учасницею проведення виставок у різних містах країни. Тільки у - Києві відбулося більше ніж 50 виставок: на Андріївському узвозі, у Всеукраїнському музеї ім. І.Гончара, Фонді Культури, Казначействі України, Палаці «Україна», в Літературному музеї ім. Лесі Українки м. Києва, двічі проводила виставку в Інституті інтелектуальної власності по вул. Глазунова 1, в Українському Домі (від Асамблеї Ділових кіл), в Управлінні Київської Держадміністрації «Робота з жінками», Політехнічному інституті, в Резиденції Президента (по вул.. Грушевського 22), в Будинку Художника, Кафедральному соборі Києво-Печерської лаври, в Музеї народної архітектури і побуту в селі Пирогове Київської області. Брала участь на велелюдних зібраннях і ярмарках: на «Співучому Полі», «Країні мрій» м. Київ, В Полтаві «Сорочинському ярмарку», в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Коломиї, у 2012 представила Шевченкіану в музеї «Хата на Пріорці» м. Києва, на Чернечій горі м. Канева. У 2016 провела виставку у Білорусії на святі «Івана-купала».

В доробку майстрині-художниці понад 225 різножанрових робіт. Вишила серію «Архітектурні пам’ятки Хмельницької області». Завершила цикл (105 робіт) «Шевченкіана у вишитих полотнах», що і демонструє і популяризує, творчість Кобзаря.

Нині у списку майстрині - 242 виставок, із них 68 персональні. Про Ніну Гончарук та її вишиті картини зібрано понад 125 публікації в газетах та журналах на сайтах інтернету -32 відео, в 7 книгах-збірках Подільських майстрів, в обласному каталозі прикладного мистецтва майстрів Хмельниччини. Вона випустила, свій каталог, та буклет Шевченкіани, розробила новий стиль «Українсько-Подільського весільного рушника, брала участь в 50 теле-радіо програмах. Отримала патент за №45030 від 26.10.2009 за винахід авторської техніки « Живопис голкою», виданий Міністерством освіти і науки України Державного Департаменту інтелектуальної власності м. Києва.

Майстриня була відзначена 92 дипломами, похвальними грамотами, подяками. За майстерність увійшла в підручник за 6 клас трудового навчання. Про діяльність майстрині була розроблена Її художні твори демонструвались під час творчого звіту Хмельниччини в Національному палаці «Україна», брала участь у вишиванні «Рушника Національної Єдності». За художню роботу «У сяйві вічної краси, душа рідного міста», яка експонувалась під час святкування Дня Міста 2006, стала переможцем у номінації «Приз глядацьких симпатій», на день Рідного Міста 2007 була дипломована за ІІІ місцем в номінації «Місто».

Ніна Іванівна стала лауреатом конкурсу авторської вишивки «Барви України» у Національному комплексі «Експоцентр України» у 2007. В грудні 2008. Українська Рада Миру відзначила майстриню-художницю Почесною Грамотою Лауреат конкурсу «Золота голка України», і ще у 2008 році перемогла у номінації «Жінка року». Від Хмельницької облдержадміністрації була призначена персональна стипендія на 2010 рік. До 20-річчя Незалежності України увійшла у збірку “Успішна жінка України» 2011-2013. У березні 2012. їй присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». У вересні 2014 присуджена премія ім. Богдана Хмельницького. А в березні 2016 стала Лауреатом обласної премії Т.Г.Шевченка. У 2017 мерія міста нагородила майстриню «стипендією» За допомогою облдержадміністрації і мерії міста у приміщені Хмельницького міського навчально-курсового комбінату була відкрита Світлиця-Музей «Живопис голкою». 14 вересня цього року святкувала п’яту річницю цього закладу і 68 персональну виставку.

Мистецькі роботи Ніни Гончарук знаходяться у приватних колекціях в багатьох країн світу.