Чернівецьке видавництво «Букрек» на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» нещодавно випустило друком раритетне нотне видання «Пісенна Шевченкіана», упорядковане письменницею Оксаною Івасюк з передмовою поетеси і прозаїка Софії Майданської.
Ця ошатна книга, приурочена видавцями до святкування 200-літнього ювілею від дня народження видатного українського поета і художника, нараховує понад триста сторінок, на яких видрукувано не лише ноти мелодій до відомих віршів Великого Кобзаря. В ній також вміщено фотопортрети і короткі біографічні дані про українських композиторів, котрі впродовж останніх двох століть переклали на музику слова Тараса Шевченка. Серед них: Гордій Гладкий, Сидір Воробкевич, Борис Підгорецький, Данило Роздольський, Денис Січинський, Яків Степовий, Данило Крижанівський, Василь Барвінський, Віктор Косенко, Філарет Колесса, Микола Лисенко, Анатолій Кос-Анатольський, Борис Лятошинський, Станіслав Людкевич.
До речі, троє останніх у цьому списку композиторів були відзначені у різні роки Національною премією України імені Тараса Шевченка.
Як пише у вступній статті «Шевченко і музика» до згадуваного нотного видання Софія Майданська, «Пісня була для Кобзаря своєрідною медитацією, сутністю самозаглиблення і водночас – тонкою аріадниною ниткою, що легко виводила його до людських сердець».
Зазначимо, що збірка «Пісенна Шевченкіана» складається з таких розділів: «Пісня на слова Т.Шевченка для голосу» (представлено 21 літературно-музичних творів), «Хорові твори на слова Т.Шевченка (28 літературно-музичних творів), а також розділ «Твори, присвячені Т.Шевченку» («Шевченкові». Кантата для мішаного хору в супроводі фортепіано, музика К.Стеценка, слова К.Малицької, літературна редакція М.Рильського; «Чернеча гора», музика Б.Лятошинського, слова Є.Фоміна).
Загалом на поезії з «Кобзаря» Тараса Шевченка в усі часи створено понад 250 творів різних музичних форм, авторами яких є понад 120 композиторів.
Нотне видання розраховане на учнів музичних шкіл, студентів консерваторій, викладачів, співаків, музикантів, хорових колективів України та зарубіжжя.