Валентина Матюшенко — автобіографія

Валентина Матюшенко — оперна співачка-сопрано, лауреат багатьох міжнародних конкурсів, заслужена артистка України, солістка Національної філармонії України.

Народилась у місті Полтава. У 1989—1993 навчалась у Полтавському музичному училищі ім. М. В. Лисенка на вокальному відділенні (клас викладача Нагорного Є. М.). У 1995—2001 навчалася у Національній музичній академії України імені П.І Чайковського на кафедрі сольного співу (клас професора Галини Сухорукової). Закінчила аспірантуру Національної музичної академії.

Завдяки школі Галини Сухорукової співаю все! Галина Станіславівна була унікальним педагогом і унікальною співачкою. У мене є її записи, і такого рівня камерного співу в Україні не було.. Наразі у Європі домінує музичний стиль бароко, вершиною якого вважають творчість Йоганн Себастьяна Баха та Фредеріка Генделя. Тому зі своєю колегою Ольгою Табуліною співпрацюємо у проекті «Перлини бароко», де співаємо духовні рідкісні твори разом із Національним ансамблем солістів «Київська камерата» (керівник Валерій Матюхін). Співпрацюю з хором Київського національного університету культури і мистецтв, виконуємо твори Фредеріка Генделя «Дикси Dominus». Беремо ті твори, які не знайдете в афішах, тобто ті які взагалі не виконувались в Україні, або виконуються дуже рідко. І, звісно, народні пісні, старовинну, духовну музику… оперету.

Першою сходинкою була перемога на конкурсі «Нові імена України», згодом — участь у міжнародних. Стала лауреатом конкурсу імені Бюль-Бюля в Баку (Азербайджан), потім перемога у місті Марібор (Словенія) у конкурсі імені Ондіна Отто. Вершина моїх досягнень на той час — премія на конкурсі імені Марії Каллас в Афінах. Зворушливо було почути своє прізвище серед лауреатів, де сімдесять претендентів розраховували на три премії. Я тоді єдина отримала ще медаль за поєднання вокальної, музичної й акторської майстерності, так вразила журі тонким виконанням камерних творів. Що навіть член журі — концертмейстер зі лондонського театру «Ковент-гарден» — сказав, що Брамса ніхто краще не заспівав.

Улюбленою оперною арією є вальс Джульєтти із опери «Ромео і Джульєтта» композитора Шарля Гуно. Співаю цей твір у різних тональностях. Захоплює…