Видання «Дивлюся на небо та й думку гадаю» в перекладах мовами світу» презентують 14 грудня 2017

14 грудня 2017 • 17:00 • ЦДАМЛ • Київ, вул. Володимирська, 22-А, територія заповідника «Софія Київська» 

14 грудня о 17 годині у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбудеться презентація видання «Дивлюся на небо та й думку гадаю» в перекладах мовами світу» (книга одного вірша), що побачило світ з нагоди 200-річчя від дня народження автора твору Михайла Миколайовича Петренка.

Книга, упорядниками якої є засновник документально-генеалогічного проекту «Ідентифікація Петренків», праправнук поета Олександр Петренко і головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, є продовженням публікацій, здійснених за участі Проекту «Ідентифікація Петренків», та дебютною книжкою в серії «Бібліотека газети «Культура і життя»». До книги включено 24 переклади українського поетичного шедевру «Дивлюся на небо та й думку гадаю», зібрані переважно в 2015-2017 рр. у межах однойменної громадської ініціативи газети «Культура і життя». Перекладачі – відомі в світі особистості – Рауль Чілачава (Грузія), Мрідула Гош (Індія), Левон Блбулян (Вірменія), Антон Паперний (Ізраїль), Андрій Гевка (Словенія), Димитр Христов (Болгарія), Сергій Дзюба (Україна) та інші.

Участь у презентації візьмуть нащадки Михайла Петренка – родини Петренків, Редчуків, петренкознавці з Інституту літератури НАН України, члени Міжнародної літературно-мистецької академії України, перекладачі, які брали участь у проекті, музиканти, які виконають пісні, автором слів яких є Михайло Петренко.

Також широкому загалу буде презентовано «Твори» Михайла Петренка, книжку Олександра Петренка та Валентини Шабанової «Михайло Петренко – 200 років безсмертя», ювілейну монету та маркований конверт, які побачили світ з нагоди Ювілею поета-романтика.

Учасники презентації матимуть можливість ознайомитися із виставкою архівних документів з фондів ЦДАМЛМ України до 200-річчя Михайла Петренка, переглянути фільм-виставу «Найда, або панська любов» за мотивами драматичної думи Михайла Петренка «Найда»: https://www.youtube.com/watch?v=LdvdApqRe00 та почути, як звучить всесвітньовідома українська пісня різними мовами.

Інформаційна підтримка громадської ініціативи «Дивлюсь я на небо»: Міжнародна літературно-мистецька академія України, Товариство редакторів української Вікіпедії, інтернет-портал «Жінка – Українка», медіа-портал «Культура».

Адреса ЦДАМЛМ України:

01001, м. Київ, вул. Володимирська, 22-А,
територія Національного заповідника «Софія Київська» (центральний вхід).
Тел.:  +380 44 2784481;
e-mail: vvid_cdamlm@arch.gov.ua