Марина Каранда – лауреат міжнародної Літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша

Журі міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона  Куліша щойно нагородило цією престижною відзнакою Марину Василівну Каранду – кандидата філософських наук, доцента кафедри філософії та культурології Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, художнього керівника студентського соціального театру «EX LIBRIS».

Марина Каранда відзначена за значний внесок у розбудову концепції соціального мистецтва засобами аматорського театру, організацію широкої просвітницької, естетико-виховної, інклюзивно-арттерапевтичної та гастрольної діяльності навчально-реабілітаційними закладами Чернігівщини.

Упродовж 2017-2018 років Марина Василівна – куратор міжнародного культурного проекту «Соціальний театр – мода на добре мистецтво», який реалізовано за підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні. Мета проекту – донесення мистецтва театру до дітей у складних сімейних обставинах та дітей і молоді з особливими потребами, розповсюдження ідеї інклюзивного естетичного виховання.

Також Марина Каранда – тренер соціальних працівників та вчителів області у низці авторських тренінгів із теорії мистецтва, історії та теорії театру, практики організації соціально орієнтованих театрів.

Вона – організатор молодіжних літніх шкіл соціального актора. Режисер-постановник та драматург експериментальних вистав «Етюди про театр», «Маленький вертеп», «Легенди міста Че», «Рюкзак із сюрпризом», «Острів скарбів». Автор збірки драматичних творів «Сучасна драматургія для дітей та молоді» (м. Чернігів, грудень 2017 року).

Позитивна рецензія на цю збірку від заслуженого журналіста, історика та громадського діяча Сергія Павленка на сторінці у Facebook (від 5 квітня за посиланням: https://www.facebook.com/sergij.pavlenko ) та на порталі «Хвиля Десни» за посиланням http://hvilya.com/news/culture/batko-ukrainskoho-kino-z-pysanoiu-torboiu.html.

Засновник міжнародної Літературно-мистецької премії ім.  П. Куліша – Міжнародна літературно-мистецька Академія України, яка об’єднує відомих письменників, перекладачів, журналістів та науковців із 55-ти держав світу (президент – Сергій Дзюба; ця нагорода вручається з 2011 року).

Серед лауреатів минулих років – Герой України Іван Плющ, Шевченківські лауреати – Юрій Шевельов, Володимир Базилевський, Леонід Горлач, Ігор Качуровський, Михайлина Коцюбинська; видатний поет Василь Барка, відомий дитячий прозаїк Всеволод Нестайко, уславлений польський драматург Славомир Мрожек та інші знані люди з України, США, Англії, Канади, Греції, Франції, Бразилії, Німеччини, Італії, Фінляндії, Болгарії, Чехії, Угорщини, Польщі, Грузії, Росії, Білорусі, Казахстану, Індії, Бангладеш, Ізраїлю та Македонії.

Ігор Павлюк,
голова журі, письменник, доктор наук із соціальних комунікацій,
старший науковий співробітник Інституту літератури НАН України,
професор кафедри української преси Львівського національного
університету імені Івана Франка