Чи замислювались ви про власну енергетичну незалежність? Про примусові «космічні» тарифи на енергію? Про можливості нових технологій в галузі виробництва енергії? Про те, що 40% електроенергії Німеччини виробляється вітряними, сонячними та біогазовими станціями, в Коста Риці цей показник нещодавно досягнув 100%, а в Україні складає менше 2 %? Частина з нас може сприймати перехід на екологічно чисті та незалежні джерела енергії етапом, до якого потрібно вирішити ще багато більш нагальних побутових проблем. Проте не слід забувати, що те, як ми розпоряджаємось своїми ресурсами сьогодні, напряму впливає на майбутній добробут і безпеку сім'ї і країни. Саме про це говорили у Львові учасники міжнародного форуму з питань відновлюваної енергетики. Руслана активно пропагує цю тему для українців та у світі в цілому.
Одна з найбільших за останній час фахових подій в цій галузі - форум "Відновлювана енергетика - Енергія для миру та демократії” зібрав близько двох сотень українських та німецьких лідерів бізнесу, експертів, активістів, представників влади та державних агентств. У рамках конференції були представлені проекти та реальні кейси введення нових потужностей з виробництва енергії з відновлюваних джерел в індустріальному та приватному секторах та існуючі державні програми і заходи в галузі "зеленої" енергетики. Організаторами обох днів форуму виступили Львівська обласна державна адміністрація, німецькі та українські компанії, а також співачка Руслана, амбасадор чистої енергії від України в світі.
Наразі перед українцями стоїть вибір: переходити у нову еру відновлюваної енергії, яка так швидко шириться світом, чи продовжувати бути залежними від олігархів та монополії на старі джерела енергії?! Саме це питання стоїть перед прогресивними українцями, які вже сьогодні можуть змінювати нашу країну.
"На відміну від нафти чи викопного газу, за сонячне проміння та вітер немає сенсу воювати, адже сонце світить кожному, вітер не знає кордонів. Я знаю, що звичайні українці не хочуть більше вбивати природу та свою землю. Повне припинення залежності від викопних та ядерних джерел енергії та перехід на 100% власної чистої відновлюваної енергетики - це глобальний проект для нашої країни. У разі свого успіху він без перебільшення змінить історію. Тому цю ідею треба робити популярною. І я знаю як." - заявила на львівському форумі Руслана.
Згідно даних, представлених на форумі, сьогодні 41% електроенергії в Німеччині видобувається з відновлюваних джерел. В Україні ця частка становить наразі 1,9%. Присутній у Львові співавтор основного пакету законів по відновлюваній енергетиці Німеччини, екс-депутат Бундестагу (1998-2013рр.) Ханс-Йозеф Фелль з цього приводу розповів:
"Коли в 2000 році в нашому парламенті ми заявили, що потрібно збільшити частку відновлюваних джерел в електроенергії з 6 до 12% за 10 років, на нас теж дивились з подивом і казали, що це неможливо. В результаті в 2010 році було досягнуто 20,4% відсотків, а сьогодні це вже більше 40. Так само на світовому рівні 25 років тому мало хто міг передбачити, як прогресуватимуть інформаційні технології чи мобільний зв'язок. 100% відновлюваної енергетики в Україні - це не утопія. Така країна, як Коста Рика, наприклад, виконала це в електриці вже зараз. Україні потрібно ставити вищі цілі. Для цього нам потрібно донести цю ідею не тільки до розуму, а й до сердець людей. Руслана вміє це робити і на цьому будуватиметься наш з нею новий спільний проект."
Всі ці факти все більше спонукають людей замислюватись про швидкий та ефективний перехід на джерела відновлюваної енергетики, які дають безліч можливостей та мінімізують витрати, зберігають природу.
Як народний дипломат і Амбасадор Відновлюваної Енергії, Руслана проводить широку інформаційну кампанію, спрямовану на популяризацію альтернативних джерел енергії, беручи участь у міжнародних публічних заходах, форумах, конференціях, семінарах, круглих столах. Руслана зі сцени та у численних інтерв’ю презентувала спільну з Хансом-Йозефом Феллем ініціативу з популяризації переходу на 100% відновлюваної енергії.
Відеорепортаж з конференції https://www.youtube.com/watch?v=wO0-LtY7P7A
Дім співачки – це повністю енергоактивний будинок, всі приміщення якого на 100% забезпечуються енергією сонця, вітру та землі. Будинок Руслани концептуально задуманий як приклад інноваційної еко-філософії, яка веде від споживання до відновлення еко-ресурсів, додаткової генерації і вироблення енергії та, як результат, – максимальної енергетичної незалежності. Кількість енергії, що виробляється будинком Руслани, набагато перевищує кількість енергії, яку цей дім споживає, попри велику площу та об’єм приміщень, серед яких студії, рекреаційні приміщення, скляні та спеціалізовані павільйони.
«Музику, яку я роблю в свої студії, створюється на чистій енергії. І це важливо для мене. Я знаю, як зробити відновлювану енергію популярною. Я почала це робити на міжнародному рівні, виступаючи на енергетичних конференціях по всьому світу, зробивши міжнародне шоу в Лісабоні в день фіналу Євробачення 2018. В рамках нашого міжнародного проекту та спільної ініціативи "100% renewables only!" ми вже сьогодні працюємо над рішеннями, як зробити шоу з використанням енергії стихій. В нас великі плани на 2019 рік. Я свідомо допомогла скерувати ініціативу німецьких партнерів щодо проведення форуму саме на Львів, мій рідний регіон, тому що розумію, що Львівщина може бути чи не одним з найкращих пілотів і презентабельних регіонів в Україні по розвитку чистої енергетики майбутнього. Ідея переходу на чисту енегію має всі шанси стати хітом.» - прокоментувала Руслана.
Також, у рамках конференції відбулись показ та зустріч з авторською групою повнометражного документального фільму “Енергія для змін” ("Power to change") німецького режисера Карла А. Фехнера. Однією з тем фільму є ситуація на українському Донбасі у контексті боротьби за викопні джерела енергії. В показі і обговоренні взяли участь студенти, викладачі та керівництво найбільших технічних університетів України, а також Європейського університету Віадріна, м. Франкфурт-на-Одері, Німеччина. Учасники дискусії дійшли висновку, що студенти, як нова генерація, розуміють важливість досягнення енергетичної незалежності для України.
Інформація та фото надані "Master Management"