Сонячна вишиванка

Оксана Маковець,член НСПУ,
м. Ґлостер, Вірджінія.
США

Не так давно, а саме влітку 2018 року, сталася особливої вагомості подія в книжковому світі України. Харківське Видавництво ЮНІСОФТ розмаїто увінчало свій черговий проект з серії «Найкращий подарунок» прекрасною збіркою творів для дітей «Вишиванка для сонечка». Як зазначено в передмові –книга містить три розділи, тематично укладені за віком, починаючи з трирічних дітей до дошкільнят та учнів початкових класів. На мій погляд, самецей факт дає підставу вважати новий збірник читанкою для дошкільнят та молодших школярів.Книга ж, безумовно– найкращий подарунок! Побільше та частіше б такик подарунків появлялося в Україні, особливо на даний час. Благословенна Думка й Голова, яка зуміла реалізувати їїу вже згаданому видавничому проекті. Щасти Вам, шановні Видавці, і на майбутнє!

Не менш важливим вважаю і те, що «Вишиванка для сонечка» –у твердій обкладинці книга, яка має 220 сторінок, майстерно ілюстрована прекрасними малюнками надзвичайно талановитої мисткині Елли Гринько, що кидається у вічі найперше. Колиж візьмеш до рук цю СОНЯШНУ ВИШИВАНКУ, то прикипаєш до неї душею, пригортаєш до серця її мов щось рідне, дороге й незабутнє. Неначе саме дитинство повернулося на мить до тебе... І читаєш ці маленькі твори для дітей, і вдивляєшся в ілюстрації... І тепліє світ,пригадуєш минуле й мрієш водночас, зненацька захоплена емоціями, що подібні на справжнє казкове чудо...

Ось, вже не дивовижні ці сторінки гортаєш, а нібипереглядаєш красиві фільми про добро і зло, про любов і радість, про весну, літо, осінь і зиму, про найрідніших тобі людей. А ще – про найкращу і найдорожчу тобі батьківську землю України, яка осяяна золотим соняшним промінням з небесної блакиті. Країну Україну, бо там живуть маленькі ясноокідіти – немов сонечка, одягнені в українські вишиванки, які радісно посміхаються, звертаючись до кожного читача віршиком, пісенькою чи загадкою, що допомагає їм рости на радість батькам для щасливого майбуття.

Отже, читайте і знаходьте нові несподівані шедеври в творах багатьох українських Авторів, зібраних у «Вишиванці для сонечка», яку впорядкувала відома країнська письменниця Еліна Іванівна Заржицька. І нехай зростає в любові, мирі та щасті кожна дитина, і кожне маленьке українське сонечко у неповторній вишиваночці, якою захоплюється Світ:

«У небі – сонце ясне.
Під сонцем – трави й квіти.
Життя таке прекрасне!
Життя чудове, діти!
Погляньте, в небі синім
Немов мала дитина,
Купається в промінні,
Квітує Україна.
Плекайте землю рідну,
Добром засійте всеньку.
Любіть її нестримно,
Як рідних тата й неньку».

(Марія Морозенко)

І все таки на закінчення свого огляду скажу, що на фоні зубожілого українського дитячого книжкового ринку,всяка поява збірочки на рідній мові має надзвичайне значення. Особливо, подібнихнашій Вишиванці,читанок, буквариків, абеток та інших. Адже гарно видна та ще прекрасно ілюстрована дитяча книга не лише виховує майбутнього громадянина, а й на все життя запам*ятовується. Згадаймо кожен себе, чи не так? Мало хто з нас першою своєю книгою назве модний роман або повість.

Мені особисто на все життя запам’яталися журнали Малятко та Барвінок, які кожен місяць приносив нам листоноша, а ще Букварик, в якому були гарні віршики та малюнки до кожної буковки, збірник казочок, який читала нам мама... Так, це найперші, найособливіші КНИГИ, які супроводжують мене впродовж життя, тому й «Вишиванка для сонечка» так глибоко торкнула серце . Тому то дуже важливо яка книжечка запам’ятається змалечку кожній дитині, та на якої якості літератури зростатиме наше майбутнє.Побільше б таких Соняшних Вишиванок українським дітям!