Найкрасивіші. Американська телеведуча Марта Стюарт захопилася українськими писанками

Марта Стюарт, американська бізнес-леді, телеведуча і письменниця, автор безлічі книг з порадами з домоводства в своєму кулінарному блозі назвала українські писанки найкрасивішими великодніми яйцями.

Традиція фарбувати і розписувати пасхальні яйця характерна не тільки для східних слов'ян, але і для всього християнського світу. У Великобританії, Німеччини, Франції фарбовані яйця в останні 100 років замінили на шоколадні яйця в кольоровій обгортці. У своєму блозі www.marthastewart.com американська телеведуча і письменниця Марта Стюарт регулярно ділиться ідеями оформлення великодніх яєць - колекція зібралася досить значна: тут різнокольорові дерев'яні яйця, двокольорові яйця, яйця, загорнуті в шовк, яйця-коробочки з кіндер-сюрпризів, яйця, прикрашені наклейками-камеями і ін. Українські писанки в своєму блозі вона назвала найкрасивішими крашанками з усіх, які доводилося бачити.

У пошуках натхнення перед Великим святом Великдень 2019 блог Марти Стюарт пропонує звернути увагу українську традицію розписування великодніх яєць - створення писанок, якій вже більше тисячоліття. Автор звертає увагу на те, що в той час як по всьому світу намагаються полегшити собі підготовку до Великодня, українці продовжують старанно розписувати яйця за допомогою олівця, воску і барвника. На сайті також є докладна інструкція, як створити писанку за допомогою воску.
 
Джерело: НВ