«Метелики у крижаних панцирах» Оксани Радушинської, а тепер і аудіокнига, презентована у Старокостянтинові

Оксана Радушинська  презентувала аудіокнигу "Метелики в крижаних панцирах" у Старокостянтинові на Хмельниччині. Проєкт "Особлива книга для особливих дітей", реалізований за підтримки Українського культурного фонду, спільно з Хмельницькою обласною бібліотекою для дітей імені Т.Г.Шевченка, відомий вже чималій частині школярів України. Презентації відбулися у Києві, Львові, Івано-Франківську, неодноразово у Хмельницькому та Красилові...

На Старокостянтинівщині про аудіокнигу уже розповідали в місцевій восьмій школі та в селі Бутівці. Отепер "Метелики..." прилетіли до рідного міста Оксани Петрівни  з презентацією для підлітків міських шкіл!

Ініціювала і організувала захід директор старокостянтиівського інклюзивно-ресурсного центруОлена Голюк.

А презентували проект, разом з Оксаною, постійні учасники команди: авторка проєкту, працівниця Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка Олена Цісарук, начальник 42 ГБО майор Олександр Петрук, айтішник - звукорежисер Ігор Вилегжанін. Також за пультом працював волонтер Творчої сотні «Рух до перемоги» Сергій Скоп.

Презентація книги пройшла у цікавому форматі. У приємнім товаристві ініціаторів, авторів і виконавців проєкту про книгу слухали саме підлітки -  і, здається,  - почули, бо сприйняли цю зустріч  не просто інформативним заходом чи анонсом  друкованого твору, який потрібно прочитати для завдання.  Про емоції свідчили обличчя, тиша у залі, вдумливі у кожне слово  очі. Та й сама презентація була побудована не на теорії літературного твору. Говорили про почуття, емоції. А ще підключивши відеокартинку, показали  проморолик з технікою малювання піском про сюжет книги, виконаний Тетяною Биковою. Справді, було цікаво.  З діалогу  Олени Цісарук та Оксани Радушинської, що, власне, і був формою  презентації, запрошені почули і відчули (навіть ті, хто не читав книгу) про сюжет, про героїв, про тих, хто озвучував ролі,  і про головне -  для кого і навіщо «Метелики у крижаних панцирах» переведено у формат аудіо.

Оксана Радушинська:

«Мені дорога кожна моя книга, але «Метелики у крижаних панцирах» це та книга, яка від самого початку посідала особливе місце у моїй  особистій  бібліотеці. Книга написана у межах серії книг про особливих людей (які мають інвалідність).  Видавництво «Старого лева» започаткувало у 2015 році таку серію з кількох книг відповідної тематики. Зрозуміло, що для мене вона є важливою, мабуть і тому, що відразу сподобалася читачам, тираж швидко розкупився, книга потрапила у певні  книжкові рейтинги і згодом її включили до шкільної програми 7-го класу. Книга – це художній вигадка, суто літературний твір, але головна героїня книги, власне, як і я пересувається у візку. Дуже багато хвилювань, спроб знайти своє місце у світі, пізнати світ у собі, знайти собі друзів, пізнати перше кохання, багато ось цих тем – вони перегукуються з тим, що я  свого часу пережила, коли мені було стільки років, скільки героям повісті. Книга не автобіографічна, але багато в чому вона  – «моя».

Оксана Радушинська подякувала і слухачам і організаторам: «Знаєте, здійснивши уже низку презентацій аудіокниги, я щиро втішена сьогоднішнім заходом. Найперше тим, що на презентацію завітало стільки школярів, аж... у залі не вистачило місць! Працівникам ГБО довелося ще і ще підносити стільці, аби всі охочі мали змогу розміститися. А далі - увага старшокласників до всього, що їм говорили упродовж години. Дякую вчителям, котрі зорганізували своїх учнів, налаштувавши їх на сприйняття інформації. Спасибі за квіти і... за спільне виконання пісні "Старі фотографії" під фінал заходу.

Дякую за гостинність 42 Гарнізонному будинку офіцерів, де ми усі мали нагоду зібратися і поспілкуватися».

Що ж, зустріч-презентація книга завершилась. У когось вона полишила теплі гарні емоції на  душі, у когось викликала бажання прочитати книгу і замислитись про щире і просте, радісне й печальне, зворушливе і мудре.

На сторінках «Метеликів…» переплітаються, сходяться й розходяться, творять чутливі, як пульс, візерунки живої оповіді, де кожне слово пропущене крізь серце і багато хто може знайти цікаве для себе.

Безкоштовно послухати аудіо книгу можна в онлайн-бібліотеці аудіо книг українською мовою «Слухай»https://sluhay.com.ua/1282158:oksana-radjushinska-meteliki-v-krizhanih-pancirah, у першій українській дейзі-бібліотеці (для незрячих)http://daisy-ukr.svefi.net/download/Художня%20література/Твори%20для%20дітей%20і%20юнацтва/, на сайті Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка http://odb.km.ua/?dep=1&dep_up=0&dep_cur=1725 та на YouTube.

Тетяна ОМЕЛЯНЮК,
Оксана РАДУШИНСЬКА

Фото Петра РАДУШИНСЬКОГО