Всеукраїнський літературний фестиваль-конкурс для осіб з інвалідністю "Поетичний рушник-2021"

Обухівська  міська  рада спільно з КОО ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів" з приємністю повідомляє  про початок  одинадцятого літературного фестивалю-конкурсу для людей з інвалідністю "Поетичний рушник". 

Фестиваль присвячений пам'яті відомого українського поета Андрія Самійловича  Малишка. За час свого існування він згуртував чимало споріднених творчих душ з різних міст, сіл, селищ України. Дав можливість заявити про себе тим, у кому іноді не підозрювали митця навіть найближчі сусіди. Лауреати мали змогу брати участь у майстер-класах, друкуватися в колективних збірниках, виступати зі своїми творами на радіо… Без сумніву такі успіхи тішили засновників фестивалю. Вони розуміли, що справа дійсно хороша і затребна. Тож було прийнято рішення: незважаючи ні на які чисельні життєві проблеми, котрі нині переживає наша країна, одинадцятий “Поетичний рушник” має обов’язково відбутися.

Ми охоче вітатимемо серед учасників "Поетичного рушника" жителів Львова і Дніпропетровська, Тернополя і Харкова, Івано-Франківська та Одеси  – одним словом, територія нашого фестивалю обмежується лише територією нашої держави. Тож, якщо ви любите писати і маєте бажання поділитися своїми творами із  зовнішнім світом, наш захід саме для вас! Не соромтеся й не вагайтеся.  Натомість уважно ознайомтесь із положенням фестивалю, складіть необхідний  конкурсний пакет і відправте його за адресою, що вказана у тому ж таки  положенні. Приєднуйтесь самі, залучайте рідних, друзів та просто знайомих.  Гостинна Обухівська земля буде рада кожному віршотворцю.

Ви матимете змогу отримати об'єктивну оцінку ваших поезій. Якщо поталанить  увійти до когорти переможців, отримаєте запрошення на фінальну частину, де  зможете почути вірші інших переможців та почитати власні. Зможете  познайомитися з організаторами заходу, членами журі та своїми  колегами-конкурсантами і можливо знайдете співзвучну своїй душу на довгі  роки щирої дружби та співпраці. Хороший настрій, тривале натхнення, творчий зріст, нові  друзі та нові можливості – все це і багато іншого може принести вам,  шановний майбутній учаснику, наш скромний захід.

І пам’ятайте, участь у фестивалі-конкурсі "Поетичний рушник" – безкоштовна. Якщо ви почуєте від когось про необхідність внесення певної грошової суми задля участі у фестивалі, обов’язково повідомте про такий випадок організаторів (засоби зв’язку вказані нижче).

ПОЛОЖЕННЯ
про  Всеукраїнський літературний фестиваль-конкурс
для осіб з інвалідністю «ПОЕТИЧНИЙ  РУШНИК»

 

І. Загальне

Всеукраїнський літературний фестиваль-конкурс «ПОЕТИЧНИЙ  РУШНИК»  проводиться щорічно у листопаді в рамках відзначення річниці від Дня народження видатного українського поета-земляка А. С. Малишка

1.1.Мета фестивалю-конкурсу:

 • реалізація права громадян з інвалідністю  на задоволення їхніх культурних потреб,
 • заохочення осіб з інвалідністю до творчої діяльності, соціальна  адаптація  таких  людей у суспільстві,  виявлення  серед  них  нових  талантів,
 • обмін  досвідом,   спілкування   з   відомими   літераторами, направлене  на удосконалення  творчої  майстерності осіб з інвалідністю,  відкриття   для  них  ширшого  доступу  до  більшої  аудиторії.

1.2.Завдання фестивалю-конкурсу:

 • залучення державних  та  комерційних  структур  до  більш  повного вирішення проблем осіб з інвалідністю,
 • популяризація кращих зразків мистецтва, у тому числі творчості  видатного поета-земляка А. С. Малишка,
 • виховання творчої  молоді на прикладах життя і діяльності видатних людей, перш за все наших земляків,
 • сприяння процесам  самореалізації,  реабілітації  та  соціальної адаптації осіб з інвалідністю засобами  культури і мистецтва,
 • сприяння творчому зростанню учасників фестивалю-конкурсу, популяризація їхньої творчості поза інвалідним середовищем.

1.3. Девіз фестивалю-конкурсу: “Рушник волію виткати зі слів, щоб  милувались  ним  віками  люди” (Г. Горовий).

1.4. На фестиваль-конкурс допускаються твори українською та російською мовами.

1.5. Організатори та засновники фестивалю-конкурсу:

Обухівська міська рада за сприяння Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. Співорганізатор: КОО ВГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів”.

1.6. Місце проведення фестивалю-конкурсу:

Кафе «Біля ставу» ( місто Обухів, вул. «Чумацький шлях,18)

 

ІІ.  Оргкомітет

2.1.Для  проведення  фестивалю-конкурсу  створюється  оргкомітет, склад якого  формується  засновниками фестивалю-конкурсу.

2.2. Оргкомітет має право вносити зміни  й  доповнення  в  положення фестивалю-конкурсу.

2.3. Журі  формується  оргкомітетом  з числа  діячів  культури,  громадських діячів та представників засновників фестивалю-конкурсу.

 

ІІІ. Регламент фестивалю-конкурсу

3.1. Перший етап – період подачі творів конкурсантами.  Цьогоріч твори приймаються  з  1 червня до 20 серпня. Роботи,  надіслані  після  цього терміну,  не розглядаються.

3.2. Другий  етап  –  період  роботи  журі.  Надіслані  на  фестиваль-конкурс  твори  розглядаються членами журі до 30 вересня.

3.3.Третій етап – фінал фестивалю-конкурсу. Фінал  проводиться  у листопаді поточного року у приміщенні, що є адаптованим  для осіб з інвалідністю ( І-ий поверх, зручний заїзд та т. ін.). Тривалість підготовчо-завершального періоду – 6 днів (три дні до фіналу і три дні після).

 

3.4. Сценарним планом  заключного етапу фестивалю-конкурсу передбачено:

 • зустріч учасників у  орендованому приміщенні, кава-брейк,
 • спілкування з Обухівським міським головою, представниками  творчої громадськості міста і членами журі,
 • вручення дипломів та нагород фестивалю-конкурсу,
 • вручення сувенірів з логотипом міста,
 • гала-концерт за участю переможців та творчих колективів,
 • святковий обід,
 • організоване підвезення учасників до міста Київ.

3.5.Остаточна дата проведення фіналу встановлюється організаторами фестивалю-конкурсу. Про  час і місце проведення фіналу, переможці будуть проінформовані додатково  і  не менше ніж за 10 діб до заходу.

Увага: у зв’язку з непевною ситуацією, викликаною світовою пандемією Ковід-19, можливі зміни в частині положення, що стосується проведення фіналу.

 

ІУ. Номінації фестивалю-конкурсу:

1. “Поезія для дітей”,

2. “Інтимна лірика”,

3. “Мій рідний край”,

4. “Рондель”,

5. “Присвяти”,

6. “Поетична хвиля” (номінація вільного жанру),

7. “Проба пера” (в цій спецномінації розглядаються твори від учасників, які позиціонують себе як поети-початківці і не мають вагомих літературних відзнак та не спроможні наразі конкурувати з більш досвідченими колегами).

Кожна з номінацій передбачає три призових місця.

Увага: До розгляду не приймаються: переклади, пісні, зорова поезія.

 

У. Оформлення конкурсного пакету:

5.1.Автобіографія (подається у довільній формі від третьої особи, обов'язково  вказуються:  прізвище, ім'я, по батькові; вік і місце народження, інвалідність, освіта,  творчі здобутки, місце  роботи, повна адреса та засоби зв’язку – телефон, електронна пошта тощо);

5.2. Максимальна кількість творів – до п'яти одиниць в одну номінацію.

5.3. Один вірш не повинен переважати семи куплетів.

5.4.Конкурсант  має право надсилати твори не більше ніж у три номінації та не має права  вигадувати номінації, що не зазначені у положенні.
5.5. Все вище перераховане надсилається в одному екземплярі у роздруківці на аркушах формату ”А4“ та з електронною копією, котра може бути прикладена до роздруківки на DVD  або CD- диску чи надіслана на e-mail: genagor@ukr.net.

5.6.Твори набираються у вигляді файла Microsoft Word,  формату (doc), стандартним шрифтом Times New Roman, 14 кеглем, з одинарним міжрядковим інтервалом.

5.7.Матеріали, надіслані на фестиваль-конкурс, не рецензуються і не повертаються.

 

УІ. Організаційні вимоги:

6. Конкурсний пакет вважається недійсним і не допускається до розгляду членами журі у наступних випадках:

- якщо відсутній паперовий носій, чи електронна копія,

- якщо відсутня біографія,

- якщо відсутні засоби зворотнього зв’язку,

- якщо кількість надісланих на конкурс творів переважає зазначену,

- якщо об’єм окремо взятого твору переважає зазначені сім куплетів,

- якщо текст набраний меншим за 14 кегель;

 

УІІ. Умови участі:

7.1. Пакети документів надсилаються за наступною адресою:
Горовому Геннадію Володимировичу, м. Обухів-3 Київської обл., 08703, Укрпошта а/с 52.

7.2.Електронні копії надсилаються на e-mail: genagor@ukr.net з поміткою у назві листа: “на фестиваль-конкурс “Поетичний рушник”.

7.3.Витрати на дорогу та проживання (за необхідності) – за рахунок учасників або відряджуючої сторони.

7.4. Учасниками  фестивалю-конкурсу можуть  бути  особи  з інвалідністю 1, 2, 3 групи, всіх нозологій, без вікових обмежень.

7.5.Заяви на участь у фестивалі-конкурсі від фізично здорових громадян не приймаються.

7.6.Учасник, що здобув найвищу нагороду (Гран-Прі) має пропустити наступний сезон. В подальшому він знову може брати участь у фестивалі-конкурсі на загальних засадах.

7.7.По завершенню роботи журі всі бажаючі зможуть дізнатися імена переможців  на сайті Обухівської міської ради (obcity.gov.ua), або на сайті ВГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” (vuppi.at.ua).

7.8.Додаткова  інформація   за   телефоном:   (068)129-44-22 (дзвінки  приймаються в будні з 9-00 до 15-00).