До 30-ої річниці Незалежності України виставу легендарної феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Євгена Станковича у постановці Львівської національної опери, сайт Opera Vision транслюватиме вперше: досі опери чи балети українських композиторів не були представлені для кілька мільйонної аудиторії цієї платформи, кількість переглядів якої щодня складає понад 10 тис. користувачів.
Як інформує "День", трансляція вистави буде відбуватися у вільному доступі до кінця року, починаючи з 20 серпня о 19:00, із доступними українськими та англійськими субтитрами. Також на сайті будуть представлені фото, відео-трейлер фолькопери-балету «Коли цвіте папороть», інтерв’ю з постановниками – композитором Євгеном Станковичем, диригентом Володимиром Сіренком та режисером Василем Вовкуном.
Безкоштовна трансляція феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Є. Станковича на сайті Opera Vision:
https://operavision.eu/en
Відео-анонс трансляції на сайті Opera Vision:
https://www.youtube.com/watch?v=32VqyF6FASQ
Сайт Opera Vision діє під патронатом Міжнародної асоціації «Opera Europa» та програми Європейського союзу «Креативна Європа», і транслює найновіші постановки понад 30-ти провідних оперних театрів європейських країн. До слова, у серпні сайт транслюватиме, окрім української фолькопери-балету Є. Станковича, опери «Русалка» А. Дворжака у постановці німецького театру м. Брауншвейг та «Поворот гвинта» Б. Бріттена Королівського театру Ла Монне/Де Мунт у Брюсселі (Бельгія).
Нагадаємо, що новітня прем’єра феєрії (фолькопери-балету) «Коли цвіте папороть» Є. Станковича відбулася на сцені Львівської національної опери наприкінці 2017 року, і стала першою прем’єрою у програмі розвитку театру «Український прорив» генерального директора-художнього керівника Василя Вовкуна. Та до того часу – твір пережив десятиліття забуття, будучи забороненим Радянською владою як яскраво національний модерний твір, що поєднує хорове виконавство, народні традиції обрядовості свята Івана Купала і сучасну хореографію.
Над новітньою постановкою вистави працювали режисер Василь Вовкун, диригент Володимир Сіренко, художник Тадей Риндзак, художниця костюмів Ганна Іпатьєва, художник світла Дмитро Ципердюк, хормейстер Василь Коваль, балетмейстери-постановники Артем Шошин і Сергій Наєнко. У прем’єрних виставах брала участь народна артистка України Ніна Матвієнко. Її спів можна також почути у відеоверсії вистави. Серед виконавців – тенор, соліст Львівської національної опери та провідних європейських театрів Михайло Малафій, а також хор, балет і симфонічний оркестр Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.