Міністр культури вважає несправедливим закриття закладів культури, співробітники яких вакциновані

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає несправедливим закриття місцевою владою закладів культури, де співробітники вакциновані.

"Червона зона" вже в багатьох регіонах України. І, на жаль, цей факт створює чимало ризиків для роботи закладів культури. Однак це не означає, що вони мають бути закриті. У "червоній зоні" заклади культури можуть залишатися відкритими, якщо співробітники та відвідувачі вакциновані або мають результат негативного тестування методом ПЛР, або експрес-тест, або сертифікат, що підтверджує одужання", - написав Ткаченко у Telegram-каналі. Інформує Інтерфакс.

Міністр зазначив, що мери деяких міст України мають різне розуміння обмежувальних норм, встановлених урядом.

"Юридично місцева влада має право посилювати обмеження. Але заклади культури - найбільш безпечні місця. Тому встановлювати для них додаткові обмеження і фактично закривати у випадку, коли співробітники вакциновані, – несправедливо. Сфера культури, що мала чи не найбільші збитки через пандемію, не зможе витримувати удар за ударом. Якщо у вашому місті чи селищі для вакцинованих відкриті салони краси, готелі, ТРЦ, непродовольчі ринки, кафе, ресторани, то й заклади культури мають працювати також", - написав він.