Не розпорошуючись на чужі думки…

До 55-річного творчого ювілею Олесі Омельченко

Відома Січеславська майстриня слова народилася на Солонянщині, у мальовничому селищі Військове морозної зимової ночі. Дух майбутньої поетки гартувався у сім’ї простих хліборобів, які в роки фашистської навали активно протистояли окупантами. Із теплом та ніжністю поетка згадує мамині пісні, які закарбувалися у пам’яті та проклали невидиму стежечку до пишної краси природи, що оточувала з юних літ, до мудрості українського народу, до козацького вільного духу та глибинності людських почуттів.

Успадковане від батьків почуття естетичного та прекрасного незабаром знайшло закономірний відбиток у творчості. З юних літ творчі доробки пані Олесі відзначалися відомими літераторами як високохудожні та ціннісні. Молода, енергійна, прекрасна і наповнена, дівчина встигала скрізь: і у навчанні, демонструючи виняткову працьовитість, і у суспільній діяльності, у творчих гуртках, театральних та образотворчих студіях. Єдине, в чому був ґанж – у замалій тогочасній ідеологічності. Та попри те, а може, завдяки тому, твори молодої чарівної юнки завжди відзначали корифеї літератури: І. Пуппо, М. Зобенко, В. Корж, М. Чхан, С. Бурлаков.

Пані Олеся завжди прагнула займатися журналістикою і омріяна робота вже була майже у долонях, але натомість доля хитнула терезами, – і поетка спрямувала свою діяльність у руслі вивчення германської філології. Потім самотужки опанувала кілька іноземних мов. Для талановитої людини, яка вміє жити, відчуваючи мить, для якої життя, «щастя, якому немає меж» – відсутній фініш і у прагненні до розвитку.

Творчий шлях Олесі Олексіївни викладається в мереживо поетичних стежок, романів, драм, новел, повістей. Колосально продуктивна мисткиня постійно друкується у часописах, видає книжки, отримує відзнаки та численні премії і при цьому усіляко підтримує творчу молодь. Під її крилом зросло вже не одне покоління переможців різноманітних літературних конкурсів. Величезний художній доробок письменниці завжди знаходиться у фокусі вивчення та дослідження літературознавців. Титанічна праця над роботами, подекуди, тривала роками, змінювався стиль, рими, форми, оповідна канва. Таку разючу кількість різнопланових тем, зі значною глибиною занурення та професійністю викладу, навряд чи зустрінеш у сучасному письменстві. Твори на історичну тематику і для дітей, народно-побутові мотиви та наукові огляди, Всесвіт та Бог – така багатогранна контрастність, відмінність у мотивах  та концепціях змушує чимраз щиро захоплюватись Олесею Олексіївною.

Доля її не балувала, та вона лишалася стійкою, як гартована криця, міцною, мов діамант та м'якою і ніжною, як справжня українська жінка. Надзвичайно інтелігентна, дивовижно сучасна, напрочуд інтелектуальна. Тепло і вдячність в кожному рядку – природі, людині, нації, Світові.

З роси і води, наснаги і міцного творчого крила!

Юлія Купіч,
Дніпро