Дует «А ми удвох»

Брати-близнюки Томіленко  Андрій  Григорович і Томіленко Василь Григорович (народилися 13 грудня 1946 року в селі Сухини Корсунь-Шевченківського району Черкаської області) — співаки, учасники дуету «А ми удвох», Заслужені артисти України (з 2016). Трудова діяльність Андрія та Василя Томіленків розпочалася в 1962 році з навчання в Корсунь-Шевченківському СПТУ № 33, з 1964 року робота на Селищенському цукрозаводі. Служба в Радянській Армії та прикордонних військах Західного прикордонного округу м.Чернівці, органах Міністерства внутрішніх справ  України. Творча  діяльність  вокального дуету братів –близнюків Андрія та Василя Томі-ленків становить 65 років.  Розпочалася вона  в 1956 році з виступу на районній сцені із врученням нагороди. Потім участь в шкільних, сільських, армійських  колективах  художньої  самодіяльності.

Знайомство та участь в спільних  концертах  з Д. Гнатюком, М.Кондратюком,  Н. Матвієнко, П. Дворським, Н. Яремчуком, В. Івасюком, С. Ротару та творчий виступ, в 1971 році, по Чернівецькому міжобласному телебаченню, надало нового злету та майстерності  вокальному дуету  братів Томіленко. 
 
З 1982 по 2001 рік  Андрій  та Василь Томіленко були у складі позаштатного дуету «А ми удвох» естрадно-симфонічного оркестру Українського радіо і телебачення. Разом з цим колективом були записані телевізійні програми про пісенну родину Томіленків.
 
Брати  8 разів брали участь в різних музичних програмах Центрального телебачення в Останкіно, м. Москва. Переможеці телевізійних та радіо програм: «Сонячні кларнети, «Таланти твої Україно», «Товариш пісня», «Ширше коло», «Заспіваймо друзі»,«Від суботи до суботи» та інших. В 1991 році брали участь в державному заході присвяченому  500-річчю Утворення Козацької січі на Хортиці.
 
Брати Томіленки  Лауреати  обласної премії  ім.О.Кошового 1986 рік, м.Черкаси, нагороджені ювілейними медалями.
 
Андрій та Василь Томіленко є співорганізаторами та учасниками благодійних концертів, виручені кошти з яких передаються на відбудову історичних пам»яток рідного краю, воїнам АТО, на лікування хворих дітей Черкащини, ветеранів Німецько-радянської війни.
 
Рішенням депутатів міської Ради м. Корсуня-Шевченківського 8.09.2007 р.,  їм присвоєно звання «Лицар-благодійник» за творчу благодійність .                                          
 
8.03.2011 р. їм присвоєно звання  Почесні  члени колективу НДП «Софіївка» м. Умань, посвідчення №3, № 4.
 
Нагороджені Золотою медаллю за № 11 Будинку Павлових,  м. Одеса, від 04.06.2009 р. 
 
Андрій  та Василь Томіленко в 2008 році стали  володарями  Гран-прі «Пісенний вернісаж» 2008 р., м. Київ та володарями  Гран-Прі Міжнародного фестивалю Куяльнік -2008 р., м. Одеса.  
Нагороджені  відзнакою Українського вільного Козацтва «Честь України» № 42 від 04.03.2011 р., м. Клівленд, США, Святійшим Патріархом УПУ КП  Філаретом  06.03.2001 р., медалями в честь 15-річниці Незалежності України 2006 р.
 
З 1992 року є членами  «Асоціації  діячів естрадного мистецтва України», посвідчення № 395, наказом Президента асоціації працівників культури та мистецтва України від 08.09.2008 р., № 2 їм  присвоєно «Почесний працівник культури».
 
Брали участь в телевізійній програмі «Міняю жінку» Україна-Данія в 2013 р. (8 сезон 3 випуск).
 
Є членамии Товариства Черкаського земляцтва ім. Т. Г. Шевченка  (м. Київ, 2015 р.)
 
Андрій та Василь  Томіленко –артисти  Фронтової бригади Українського радіо. 
 
За період творчої діяльності  взяли  участь більш як 600 концертах. 
 
За активну участь у громадському житті, вагомий особистий внесок в популяризацію української пісні, військово-патріотичне виховання підростаючого покоління,  гідне представлення району  на обласному, всеукраїнському та міжнародному мистецьких  рівнях , високий виконавський  професіоналізм  та з нагоди  60-річчя творчої діяльності вокального дуету братів близнюків, у складі  Андрія та Василя Томіленків, у  2016 році їм  присвоєно звання  Лауреата  районної культурно-мистецької премії ім. К. Стеценко та присвоєно Почесне звання «Почесний громадянин м. Корсунь-Шевченківський».
 
Прийняли участь та були  співорганізаторами дійства «50 років радіостанції «Колос» в Концертно-студійному комплексі  Українського радіо (2016).
 
Записали  пісенну програму «Дует «А ми удвох» на Буковинському телебаченні (2016). Брали участь в музичних програмах Львівського, Черкаського телебачення, телеканалу «Рада» (2016).
 
В 2016 році, з нагоди 60-річчя творчої діяльності брати нагороджені орденами  «Золотий хрест» від Асоціації працівниів культури та мистецтва України.
 
Згідно з Указом Президента України від 09.11.2016 року, за  № 495, Андрію  та Василю  Томіленкам присвоєно Почесне звання «Заслужений артист України»  за значний особистий внесок у розвитик національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність.
 
В 2017 році  брати Томіленки провели благодійний концертний тур  по  багатьох селах та райцентрах Черкаської області. Взяли участь і надали допомогу в проведенні ІІІ-го Всеукраїнського телерадіофестивалю «Кобзар єднає Україну», що проходив в м. Черкасах, м. Каневі (2017).
 
Взяли участь в масовому заході «Зустріч поколінь» організованому міською Радою м. Черкас (2017).
 
На запрошення Голови Асоціації українських громад в Чехії, в рамках проведення Дня української культури, за участю Посла України в Чехії та міністра культури Чехії, взяли участь в УКР-ФЕСТІ  «День Незалежності України» м. Прага (2017). Громадські організації в Чехії, Товариство в Чехії «Берегиня», Український Народний Дім в Чехії, Українська Інціатива в Чеській Республіці, нагородили братів Томіленків Подякою за активну участь та вагомий  особистий внесок у розвиток української культури в Чеській  Республіці (2017).           
 
В 2018- 2020  роках брати Томіленки, виступаючи  по селах, райцентрах та містах України, разом з телеканалом «Рада» записали телепрограму «З любов»ю до Буковини» та відеоролик на пісню «Моєму місту». 
 
Під огідою Чернівецького обласного відділу «Просвіти» брати Томіленко провели благодійний концерт в м. Новоселиці, під огідою Черкаської міської ради, в Черкасах, – благодійний концерт для хворих воїнів АТО, за що були нагороджені почесними нагородами. В цьому ж році Андрій та Василь Томіленки взяли участь в програмі «Аспекти дня» телеканалу «Ільдана». Прийняли участь в святкуванні 60-річчя Національної Спілки журналістів України (м. Київ).
 
Взяли участь в 3-х  телевізійних програмах та прямому ефірі телеканалу «Україна» в програмі  «Ранок з Україною», де отримали звання «Заслужені близнюки України». Зняли відеоролики на пісню «Дорога до мами», «Черкаси», «Вишневий біль», «Україно моя», «Корсунський вальс», «Козацький рід» та інші.
 
Андрій та Василь Томіленки регулярно проводять свої творчі звіти перед громадкістю (м. Корсунь-Шевченківський, м.Черкаси, м. Київ, м Чернівці ).
 
В 2021 році вокальним дуетом «А ми удвох», у складі Андрія та Василя Томіленків, було проведено благодійний ювілейний творчий звітний концерт присвячений 65-річчю їх творчої діяльності та 75-річчю з дня народження
перед громадкістю м.Черкаси, за участю телеканалів «Рада», «Ільдана».
 
За вагомий творчий внесок  та пропаганду української пісні,з нагоди ювілею Андрій та Василь Томіленки були нагороджені Почесними відзнаками Черкаської обласної ради «За заслуги перед Черкащиною» та Грамотою Черкаської райдержадміністрації.