Коцюбинська Наталія

Нагородили родину Коцюбинських

Медаль Івана МазепиМіжнародна літературно-мистецька Академія України назвала відомих патріотів, удостоєних щойно міжнародної почесної відзнаки – медалі Івана Мазепи. Нагороджені: директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, який захищав Батьківщину на сході України, на війні з окупантами, правнук класика Ігор Коцюбинський, заступник директора цього музею Наталія Коцюбинська, педагог Антоніна Коцюбинська. Посмертно нагороджені літературознавець, Шевченківський лауреат Михайлина Коцюбинська та колишній директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського, літературознавець, просвітянин, онук класика Юлій Коцюбинський.

Також серед удостоєних цьогорічної міжнародної медалі Івана Мазепи – письменник із Прикарпаття Ярослав Савчин. Посмертно відзначені поети Микола Холодний і Петро Пиниця (Чернігівщина) та Володимир Ільїн (Київ) і український письменник, головний редактор журналу «Соборність»,  громадський діяч Олександр Деко (Ізраїль).

Сергій Дзюба,
президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України

З родини Коцюбинських

%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0%d0%bb%d1%96%d1%8f-%d0%ba%d0%be%d1%86%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0 Днями у Чернігівському міському палаці культури нагородили лауреатів цьогорічного конкурсу «Жінка року». Приємно, що однією з нагороджених стала прекрасна, розумна, енергійна й талановита жінка, представниця славної родини Коцюбинських, щирий друг газети «Деснянська правда», заступник директора Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського Наталія Коцюбинська. Це – відома та шанована на Придесенні людина, яскрава особистість! 

Наталія Коцюбинська (у дівоцтві Стародуб) народилася 15 серпня 1971 року в селі Бірки, на Чернігівщині. З дитинства дуже полюбила літературу, ще в школі, у зовсім юному віці, перечитала багато найрізноманітніших книжок – у бібліотеці Пльохівської школи, де навчалася, та в клубній сільській бібліотеці. Особливо любила твори українських класиків – Михайла Коцюбинського, Івана Нечуя-Левицького, Марка Вовчка та Панаса Мирного... З сучасніших – на душу лягла поезія Павла Тичини, Максима Рильського та проза Григора Тютюнника й Олеся Гончара.

Об'єднати вміст