Матіос Марія

Путін? «Ла-ла-ла»!

Завдяки очільнику МЗС Андрію Дещиці нецензурну народну пісню про президента держави-агресора заспівали в усьому світі

Футбольні «ультрас» України, які приємно вразили своїм патріотизмом і єдністю під час Євромайдану, тепер прославилися на увесь світ. Щоправда, не без допомоги в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці, який вивів витвір їхньої творчості на новий, міжнародний, рівень. Утім, нецензурна фанатська кричалка про президента Росії Володимира Путіна в Україні вже давно стала народною. Тож коли глава зовнішньополітичного відомства, намагаючись стримати обурених патріотів від штурму дипломатичного представництва РФ у Києві (і таки ж вдалося!), продекламував «Путін — х**ло!», приспів «ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла» підхопили не лише присутні учасники протестної акції.

М. Матіос: Шевченківську премію вже можна було анулювати

В останні кілька років вручення Шевченківської премії перетворилося на битву за грошову винагороду, а не за якість мистецького твору. І яким би не був розмір відзнаки для кожного лауреата — мільйон чи 10 гривень — відомість українського митця від конкретної суми не зросте, оскільки Шевченківська премія вже не впливає на рівень популярності митця, на попит і якість його робіт. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповіла українська письменниця і нардеп Марія Матіос, котра свого часу 8 років працювала на посаді заступника голови Комітету з Національної премії України ім. Т. Шевченка.

На думку Марії Матіос, за останні роки Шевченківська премія себе серйозно дискредитувала. Поштовхом до її «знецінення» став прецедент 2011 року, коли ця відзнака не була вручена українському письменнику і політичному діячу Василю Шкляру.

Поляки екранізують повість Марії Матіос «Солодка Даруся»

Нещодавно у Карпатах розпочата робота над екранізацією відомого видання української письменниці Марії Матіос під назвою «Солодка Даруся». Зйомки проходять на Івано-Франківщині та Запоріжжі, в Рахові і Микуличині.

— Головну роль виконуватиме артистка родом із Варшави. Автором стрічки стане учень відомого польського кінорежисера. Варто зауважити, що основну підтримку у наданні необхідної апаратури надає Польща, - розповів губернатор Івано-Франківської області Михайло Вишиванюк.

Чиновник також висловив своє переконання в успішності майбутнього фільму, порівнявши його з «Тінями забутих предків» Сергія Параджанова.

— Я переконаний, що це стане новим шедевром української кінематографії, - поділився думками Вишиванюк.

Об'єднати вміст