Роздобудько Ірен

Під «Відкритими небесами»

6 серпня на галявині Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського відбувся Всеукраїнський фестиваль сучасної поезії та авторської пісні «Відкриті небеса»

Співорганізатори-ведучі Оксана Яблонська та Едуард Драч.

Серед учасників відомі сучасні поети та виконавці: гурт «ТЕЛЕРІ», Тетяна Шептицька, Василь Лютий, Олег Короташ, Анатель Клименко, Володимир Осипенко, Костянтин Мордатенко, Лілія Батюк-Нечипоренко, Тетяна Череп-Пероганич, Оксана Яблонська,  Ігор Жук та Ірен Роздобудько, Неля Франчук, Олександр Ігнатуша, Валентина Заха-Бура, Тата Рівна та багато-багато інших. 

Майдануті

(бійцям невидимого фронту)

Майданівці і майдануті…

Майданівці — це ті, хто стояли на Майдані вдень і вночі – воїни Небесної і земних Сотень, 

Майдануті — ті, хто щоденно плутався у них під ногами з запитанням: «Чим допомогти?». І ходив на Майдан, як на роботу з пакунками їжі, ліків, одягу і, не вагаючись, спорожнював свій гаманець на всі скриньки, котрі траплялися на майданівському шляху.

Ті, хто підходив до ланцюгу беркутят у підворітнях з наївним умовлянням: «Хлопці, ви такі молоді, такі гарні – невже ви будете стріляти у своїх?..».

Ті, хто вірив. Молився. Ті, чия емоційна гойдалка ніколи не зашкалювала за межу зневіри.

Думки вголос

подумалось: 

...на Майдані (Майданах!) є , здається, всі. Навіть важко перелічити всі верстви населення, які там є, всіх людей за професіями, поглядами, уподобаннями, освітою, тощо. Хтось ходить (допомагає) стихійно і поодинці, хтось об"єднується в спільноти з однодумцями. Всіх важко перелічити, назвати, адже майже щоденно виникають якісь нові групи і засоби підтримки Майдану. А кого ще не вистачає? Хоббітів і ельфів!! І інших "толкієністів", хто так захоплюється тими "рольовими іграми", хто робить собі справжні обладунки, щити і мечі і розігрує героїчні сцени на мирних ланах. От де справжнє поле бою добра зі злом. Не книжкове...

Думки вголос

Були заарештовані студенти театрального університету імені Карпенка-Карого. Я думаю, що варто зробити з цього приводу звернення або заяву від викладачів. Справа в тому, що це -- незвичайні студенти, це -- творчі люди, котрі в силу своєї майбутньої професії МАЮТЬ бути в центрі подій, записувати, запам"ятовувати, знімати -- бути СВІДКАМИ ЧАСУ. І я сама неоднаразово про це говорила, як викладач. Творчі люди мають бути на місці подій -- інакше вони не зможуть оволодіти своїми професіями -- знімати добре кіно, писати гарні сценарії і т.п. Боюся поки що вживати слово "ми" -- але я підтримую студентів і обурена тим, що їх заарештували.

Ірен Роздобудько

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001436680936

Об'єднати вміст