Всесвіт (журнал)

Презентовано спеціальне бельгійське число журналу «Всесвіт»

Презентація спеціального бельгійського числа журналу «Всесвіт» відбулася в Національній спілці письменників України.

Модерували захід головний редактор журналу Дмитро Дроздовський та письменник і науковець, лауреат Премії Міністерства культури Федерації Валлонія-Брюссель Дмитро Чистяк.

У заході взяли участь представники дипломатичного корпусу Посольства Бельгії в Україні, бельгійські письменники, а також українські автори, перекладачі, які безпосередньо працювали над презентованим виданням.

«Всесвіт» у Кембриджі: зустріч п’ята

Про польський номер розповідає головний редактор журналу Д. Дроздовський

Про польський номер розповідає головний редактор журналу Д. Дроздовський

14 травня у Кембриджському університеті відбулися П’яті «Всесвітянські» читання на підтримку перекладацької діяльності у світі. Цього року читання були присвячені польсько-українським літературним взаєминам. «Винуватцем» читань став спеціальний номер журналу «Всесвіт», присвячений сучасній польській літературі. Цей проект було реалізовано спільно з Польським Інститутом у Києві у 2014 р. (№1-2, 2014, співкоординаторка числа – Анна Лазар). Спеціальне польське число стало першим номером «Всесвіту», що побачив світ після Революції Гідності та Євро-Майдану. Сам журнал готувався під час кривавих лютневих подій 2014 року.

Головний редактор журналу Дмитро Дроздовський розповів кембриджським студентам та викладачам про особливості цього числа, про польські сторінки «Всесвіту», про такі «голоси» українського світу у Польща та Польщі в Україні, як Юрій Андрухович, Микола Рябчук, Роман Лубківський, Оксана Пахльовська та інші.

Журнал «Всесвіт» протягом останніх п’яти років є партнером програми «Українські студії» Кембриджського університету. У заході взяло участь чимало студентів та викладачів університету, зокрема факультету полоністики.

Об'єднати вміст