Дмитро Павличко: Вірші з Майдану

Одним із найцікавіших, і незапланованих заходів 26 березня 2014 у Могилянці був присвячений 200-річчю Тараса Шевченка виступ Дмитра Павличка, в кінці якого поет подарував учасникам свою останню збірку «Вірші з Майдану». Отже:

Павличко, Дмитро
Вірші з Майдану:
Поезії. — Київ : ВЦ «Просвіта», 2014. — 24 сторінки,  ISBN 978-966-2133-96-7

Книжка була підписана до друку 26 грудня 2013, ще до кривавих подій січня і лютого 2014. У збірці 12 віршів: «Новорічна ялинка», «Або йди в Європу, або згинь!», «Лист до пані Богословської», «Поклонись новому Президенту», «Кардинал», «Білоруськихй прапор», «Молитва („Отче наш, ми люди на Майдані…“)»«Пісня („Чути гамір п'ятої колони…“)», «Два майдани», «До Валенси», «Намет», «Коляда».

Упорядкував та відредагував видання Дмитро Пилипчук. 

Книжечка на двох скріпках, в м'якій палітурці, вийшла накладом 5000 примірників у Видавничому центрі «Просвіта», що в Києві. 

Нагадаю, що в залі засідань музею Могилянки в цей день відбулася презентації освітнього інтернет-порталу «Тарас Шевченко» (kobzar.ua), в рамках якої гості подивилися початок фільму «Тарас Шевченко», знятого в 1926 році, послухали і побачили виступ фольклорного гурт «ГуляйГород», а також оглянули виставку малярських творів великого Кобзаря.

Учасники оглянули фрагменти порталу на інфобоксах — на жаль, в Інтернеті доступ до порталу поки обмежений.

Юрій Пероганич