Ірина Виртосу

Ірина Виртосу — біографія

Ірина Виртосу – українська журналістка.

Ще в другому класі сплутала професії: замість того, щоб казати, що хочу бути диктором на телебаченні, усім відповідала – мрію бути журналісткою. У 12 років вийшла перша замітка у ще тоді живій Всеукраїнській газеті «Перемена». З того часу й розпочався журналістський відлік – ось уже як 17 років. Не набридло. Не втомилася. Єдине – я у постійному пошуку журналістських тем, форм і форматів. Хто ніколи не зраджує, так це люди - герої моїх матеріалів.

Ірина Виртосу: Про Україну

На тлі подій Єромайдану маю лиш кілька слів: біль, тривога, надія. 

Ірина Виртосу: Доньки вулиці

Погане харчування, постійні недоїдання та переохолодження взимку, антисанітарія, ризик захворіти на туберкульоз та СНІД – будні дівчат вулиці. Тут вони опиняються, тікаючи від домашнього насильства, проблем у сім’ї та злиднів. Самотужки повернутися до повноцінного життя не вдається майже нікому з них.

Ірина Виртосу: Шолом і щит для жінки, або Як захиститися від дискримінації

Якщо ви всілякими способами виправдовуєте чоловіка, для якого норма – бити вас, якщо ви погоджуєтеся на залицяння начальника – можете гордо далі нести знамено дискримінованої жінки. Цей матеріал для тих жінок, хто знайшов у собі сміливість визнати, що "я – жертва і більше нею не хочу залишатися".

Як дискримінують на роботі?

У різний період часу жінка може опинитись у вразливій групі і зазнавати дискримінації – мама з немовлям, жінка передпенсійного віку, студентка, білявка або й просто тому що жінка. І захиститися від дискримінації буває вкрай важко. Часто через незнання, до кого звернутися за порадою і як діяти в тій чи іншій ситуації.

Ірина Виртосу: Журналістське розслідування ціною у 50 тисяч гривень

Черкаська журналістка довідалась, що місцеві чиновники ідуть на пенсію найчастіше по інвалідності. І через це опинилась у суді. Не самі чиновники-інваліди, а власне заклад, який видає довідки, помітив у статті "тінь" на своїй діловій репутації. Моральну шкоду заклад «з інвалідних довідок» оцінив у 50 тисяч гривень, з них 20 тисяч хоче отримати від автора матеріалу.

Що під загрозою: репутація чи прозорість держоргану?

Об'єднати вміст